LİMAK  ENERJİ REKLAM
KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
03 Haziran 2008 - Salı 00:09 Bu haber 338 kez okundu
 
HADİM ŞİRKETLER GURUBU YATIRIM ATAĞINDA
SEKTÖRÜNDE LİDER OLMA YOLUNDA HIZLA İLERLİYOR
DÜNYA Haberi
HADİM ŞİRKETLER GURUBU YATIRIM ATAĞINDA

       İnegöl’ün en eski esnaflarından olan aile büyüklerinin kültür mirasına, günümüzün ticari kural ve yeniliklerini katmak hedefiyle kurulan Hâdim Grubunun ilk şirketi,   1995 yılında mobilya ve inşaat boyaları üzerine ticari faaliyetine başladı. Bu faaliyetini 4 adet boya satış mağazası ve uygulama hizmetleri bölümü ile beraber, dünyanın en güçlü kimya devinin Bursa bölgesi distribütörlüğünü alarak devam ettirdi. Bursa genelinde satış pazarlama ağı ve geniş ürün yelpazesi oluşturarak pazar payını genişletti.

 

       Gıda ve perakende sektörünün, kalkınan Türkiye’nin dinamik ve gelişime açık, uzun vadede yatırım yapılması gereken en önemli sektörü olacağı öngörüsü, şirkete 1999 yılında bu sektöre adım atma kararını aldırdı. İnegöl gıda piyasasındaki boşluk, çağdaş ve yenilikçi bir perakendecilik anlayışına olan ihtiyaç;  Hadim’in daha geniş kitlelere hizmet edebilmek arzusu ile birleşince, ‘Hâdim Alışveriş Merkezleri’nin ilk şubesi,   şu anda da faaliyetine devam ettiği, Atatürk Bulvarı’nda ki yerinde açıldı. Bu ilk şubeye çok kısa zamanda İnegöl halkının gösterdiği teveccüh ve yoğun ilgi, hemen bir yıl sonra 2000 yılında Çardak Camii karşısındaki 2. şubenin hizmete açılmasını sağladı. İki yıllık bir süreçten sonra 2002 yılında, şu anda dış cephesinden, iç dekorasyonuna kadar Hâdim Alışveriş Merkezlerinin yeni konseptine göre, baştan aşağı yenilenen Uzun Sokak Şubesi, 2004 yılında da faal olarak çalışan bir marketin devralınması ile Garaj Yolu’ndaki 4. şubesi faaliyete geçirilmiş oldu.

 

        Bu arada 2005 yılında, İnegöl’ün dünyaya açılmasına ve tanınmasına vesile olan mobilya sektörüne de Hâdim Grubu olarak, kurulan yeni bir şirket ile girme kararı alındı. Bu karar ve amaç doğrultusunda, İnegöl Bursa karayolu üzerinde 9.000 m2 si kapalı olmak üzere 12.000 m2 alana mobilya üretim ve satış mağazası açılarak, modüler mobilya imalatına başlandı. Türkiye’deki iç pazarın birçok noktasına yapılan satışların yanı sıra, İran, Yunanistan, Hollanda ve Kıbrıs gibi dünyanın değişik ülkelerine de ihracat yaparak ülke ekonomisine katkı sağlandı.

 

          Gıda sektöründe sürekli değişen ve gelişen ticari anlayışa ayak uydurabilmek için, açılan ilk 4 şubeden hemen sonra başlatılan; mevcut şubelerin büyütülmesi, geliştirilmesi, insan kaynakları ve personelle ilgili eğitim planlamaları, bilgisayar donanım ve depo lojistik altyapılarının kurulması çalışmalarına 2007 yılına kadar devam edildi. Bu süre zarfında 2000 m2’lık bir gıda depo binası, mobilya üretim ve satış binası arkasına inşa edilerek faaliyete geçirildi. Böylece şirketler tek çatı altında toplandı.

 

             2007 yılına geldiğimizde perakende sektöründe yaşanan yoğun rekabet ve uluslar arası firmaların pazara ciddi biçimde girmesiyle geleneksel motiflerin ve tüketici beklentilerinin farklılaşması, Hâdim Grubunu da bu rekabete ayak uydurmak için yeni oluşum ve çağrışımlara yöneltti. Bu doğrultuda yapılan uzun araştırma ve çalışmalar sonucunda mevcut Alışveriş Merkezleri konseptinin dışında, müşterilerin oturma bölgelerine yakın, günlük ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilecekleri farklı bir konsept oluşturma kararını aldı. Bu yeni konseptte 200–250 m2 büyüklüğündeki, temiz, çağdaş ve modern mekânlarda, belirli temel ürün çeşitlerinin satılacağı, [Hâdim Süper Bakkal] projesini hayata geçirdi. Bu proje kapsamında, 2007’nin ilk aylarında 2 şubeyi ve son çeyreğinde de 1’er gün arayla 3 süper bakkal şubesini hizmete açtı. Kuruluşunun 9. yılını,  mevcut eski 4 şubesine, 5 yeni süper bakkal şubesi ilave ederek, toplamda 9 şubeye ulaşarak kapatmış oldu. 2008 yılı başında yapılan basın toplantısında belirttikleri yatırım atağına; 10. şubelerini Mart ayında İnegöl dışındaki ilk şubesi olan Domaniç’ te açarak hızla devam etmekte olan Hâdim, şimdi de 2’si İnegöl’ün farklı noktalarında ve 1’i de Yenişehir’de olmak üzere 3 yeni şubeyi daha Haziran ayı içinde faaliyete geçirmek üzere. Ayrıca 13’ e ulaşan mağaza sayısını, en kısa zamanda 20’nin üzerine çıkartacak planların yer, kadro ve teknik altyapısı hazırlıklarının tamamlanmış olduğu da ifade edilmektedir.

       Sektöründe ve bölgesinde en güçlü kuruluşlar arasına girmeyi başaran Hâdim Grubu,  ulusal marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor…

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: HADİM, ŞİRKETLER, GURUBU, YATIRIM, ATAĞINDA,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.