KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
05 Ekim 2010 - Salı 17:51 Bu haber 160 kez okundu
 
HALK EKMEK FABRİKASI İNŞAATI BAŞLADI
2 BİN 700 METREKARE ALAN ÜZERİNDE BAŞLANAN İNŞAAT 3 MİLYON 500 BİN TL`YE MAL OLACAK
GÜNDEM Haberi
HALK EKMEK FABRİKASI İNŞAATI BAŞLADI

2010 yılı Temmuz ayı Belediye Meclisi toplantısında görüşülerek, SP Belediye Meclisi üyelerinin ret oyuna rağmen, oy çokluğu ile karara bağlanan ve 18 yıllığına Yap-İşlet-Devret modeliyle yaptırılacak olan Halk Ekmek Fabrikası Halk Tesislerinin, inşaat çalışmaları start aldı.

Alanyurt yolu üzerinde Belediyeye ait 2 bin 700 metrekare alan üzerinde inşaatına başlanan Halk Ekmek Fabrikası Hak Tesislerinin yaklaşık 3 milyon 500 bin TL’ye mal olacağı belirtiliyor.

Günde 30 bin ekmeğin imal edileceği, İnegöl’ün ekmek ihtiyacının yüzde 18’lik kısmını karşılayacağı ve üretilen ekmeklerin piyasadan en az yüzde 15 ucuz fiyattan satılacağı belirtilen  Halk Ekmek Fabrikası Hak Tesisleri’nin, geçtiğimiz Ağustos ayı ortasında yapılan ihalesini kazanan İstanbul merkezli Hasat Gıda A.Ş. firması inşaat çalışmalarına 15 gün önce başlarken, tesisin resmi temel atma töreninin ise bu hafta içerisinde veya önümüzdeki hafta başında gerçekleştirileceği öğrenildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: HALK, EKMEK, FABRİKASI, İNŞAATI, BAŞLADI, ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.