KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
19 Mayıs 2008 - Pazartesi 00:10 Bu haber 144 kez okundu
 
HALK KOŞUSU VE YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
HALK KOŞUSUNA İNEGÖL PROTOKOLÜ DE KATILDI
- Haberi
HALK KOŞUSU VE YÜRÜYÜŞÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

19 Mayıs Atatürk Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle düzenlenen Gençlik Haftası etkinlikleri içerisinde yer alan ve İnegöl Belediye Başkanlığı, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliği ile organize edilen 3 bin metre Halk Koşusu ve Yürüyüşü Gençlik Koşusu dün yoğun bir katılımla geçekleştirildi.

12-18, 19-35, 36-50, 51 yaş üstü ve 60 yaş üstü bayan ve erkeklerin ayrı kategorilerde yarıştıkları koşu, Kaymakam Durmuş Gençer, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı İbrahim Yağız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Osman Gümüş, Mobilyacılar Odası Başkanı Hamdi İdil, İnegöl Müzik Derneği Başkanı Sadettin Çakır ile birlikte genci yaşlısı, kadını erkeği yaklaşık 500 kişinin katılımı ile İnegölspor Tesisleri önünden stat aldı. Adnan Menderes Bulvarı, Okullar Caddesi, Turgutalp Anadolu Lisesi önü, Kuğulu park sokak, Emniyet Müdürlüğü önü ve park Caddesini takiben Atatürk Anıtı önünde son buldu.

Koşunun tamamlanmasının ardından Atatürk Anıtı önünde düzenlenen düzenlenen törenle kategorilerinde ilk üçe girenlere madalyaları verildi.

Ödül töreni sırasında konuşan Kaymakam Durmuş Gençer, bu koşuya katılanların hedefinin belli olduğunu ifade ederek, “19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün de hedefi belliydi, bağımsız Türkiye Cumhuriyetini kurmuştu. Bu ülkenin aydınlık geleceği için kadını erkeği, yaşlısı genci bu hedef etrafında toplandı. Bizlerle bu hedef doğrultusunda bu etkinliğe katıldık. Hazırlayanlara teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: HALK, KOŞUSU, VE, YÜRÜYÜŞÜ, GERÇEKLEŞTİRİLDİ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.