KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
13 Mayıs 2008 - Salı 00:11 Bu haber 330 kez okundu
 
HASAN DEDE VE ŞEHİTLER TÖRENLE ANILDI
TÖRENLER SEMA GÖSTERİLERİ İLE RENKLENDİ
- Haberi
HASAN DEDE VE ŞEHİTLER TÖRENLE ANILDI

Canlar, Şehitler Köyünde bir oldu

İnegöl’e bağlı Şehitler Köyünde faaliyette bulunan Hasan Dede Kültür  ve Tanıtma Derneği ile Şehitler Köyü Muhtarlığının,  ortaklaşa düzenlediği “2008 İstiklal Savaşı Şehitlerini ve Hasan Dede’yi Anma Törenlerinin 21. si, dün Şehitler Köyünde Hasan Dede Türbesinin bulunduğu alanda gerçekleştirildi.

 

İnegöl protokolü ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği anma programında Şehitler Köyü Sema ekibi gösterilerinin ardından Yalova, Gemlik, Kestel, Bursa,  Eskişehir ve Bozüyük’ten gelen Sema ekipleri yaptıkları gösterilerle izleyenlere coşkulu anlar yaşattılar.

 

Törene katılan Türk Halk Müziği sanatçıları Ercan Kaya, Cemal Yetim, Efkâr Demircan, Nurten Koç ve Cem Kervan, seslendirdikleri türkülerle töreni renklendirdiler.

 

Anma programına katılan vatandaşlar ise hasan dede türbesine taş yapıştırarak ve mum yakarak dilek tuttu.

 

Şehitler Köyü Muhtarı İsmail Ateş, birlik ve beraberliğin pekiştirilmesi amacıyla uzun yıllardan beri yapılan Anma törenlerin, Hasan Dede Kültür ve Tanıtma Derneği ile birlikte 21.sinin gerçekleştirildiğini belirterek katılan herkese hoş geldiniz deyip, teşekkür etti.

 

Tören sırasında, Hasan Dede Kültür ve Tanıtma Derneği ve Şehitler köyü sakinlerinin işbirliği ile hazırlanan etli bulgur pilavı, katılımcılara ikram edildi.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: HASAN, DEDE, VE, ŞEHİTLER, TÖRENLE, ANILDI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.