KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
19 Mayıs 2008 - Pazartesi 00:10 Bu haber 162 kez okundu
 
HAYIRSEVER TURNUVALARI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
DERECEĞE GİREN ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ
- Haberi
HAYIRSEVER TURNUVALARI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle çeşitli dallarda düzenlenen, Milli Eğitime katkıları bulunan  Hayırseverler  adına düzenlenen Turnuvalarda dereceye giren okul ve öğrencilere ödülleri, geçtiğimiz Cuma günü akşam, Kültürpark içerisindeki Açık Hava Gösteri Merkezindeki Gençlik Şöleninde verildi.

Saat 20.00 de başlayan Hayırseverler Turnuvası Ödül Töreni ve Gençlik Şölenine Kaymakam Durmuş Gençer, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Milli Eğitime önemli katkıları bulunan hayırseverlerden Hacı Salih İbrahim Kırcalı, Musa Coşkun ve Hacı Muzaffer Samda, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Doğan Kaçar, DP İlçe Başkanı Refik Tabakoğlu, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve kalabalık vatandaşlar katıldılar.

Gecenin açış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk, İnegöl’de çeşitli okulları yaptırarak eğitime katkıda bulunan 15 hayırsever adına, Futbol, Voleybol, Masa Tenisi, Satranç, Puanlı Atletizm ve basketbol dallarında düzenlenen turnuvalara 3 bin öğrencinin katıldığını, iki aydan beri birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla bu çalışmaların sürdüğünü söyledi. İnegöllü öğrencilerin daha iyi koşullarda, kaliteli eğitim almalarını sağlayan hayırseverlere şükranlarını sunan Mehmet Baştürk, Turnuvalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kompozisyon Yarışmasında İlçe birinciliğini alan Süleyman Dinçer’in ‘Atatürk ve Milli Uyanış’ konulu kompozisyonu okumasının ardından  Kız Meslek Lisesi folklor ekibi halk oyunları gösterisi sundu.

Hayırseverler, Abdurrahman Öztarhanlar, İMKB, Mehmet Göztepe,  Prof. Dr. Selçuk Yahşi,  Mehmet Yıldız, İnegöl Fenerbahçeliler Derneği, Metin Çelik, Mustafa Dörtçelik, Hacı Muzaffer Samda, Yaşar ve Yılmaz Küçükçalık, Musa Coşkun, Hacı Salih İbrahim Kırcalı, DemirDöküm A.Ş. ve Zeki Konukoğlu’na birer şükran plaketinin verilmesini takiben Nuh Mehmet Küçükçalık Lisesi folklor ekibi folklar gösterileri sundu.

Daha sonra Hayırseverler Turnuvaları Ödül törenine geçildi.

Ödül töreninin ardından kısa bir konuşma yapan Kaymakam Durmuş Gençer, okul yaptıran hayırseverlerin sayesinde bu öğrencilerin yetiştiğini belirterek, “Hayırseverlerimiz sadece okul yaptırmakla kalmayıp, birer hapishane kapattılar. Kendilerine şükranlarımızı sunuyorum. Hayırseverler turnuvasında yarışan 3 bin öğrencimizi de ayrı ayrı kutluyorum” dedi. Törenler, havai fişek gösterileriyle sona erdi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: HAYIRSEVER, TURNUVALARI, ÖDÜL, TÖRENİ, YAPILDI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.