KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
06 Mayıs 2008 - Salı 00:11 Bu haber 182 kez okundu
 
HIDIRELLEZ ŞENLİĞİ BOTANİK PARKTA YAPILACAK
BAŞKAN VEKİLİ ŞEN, İNEGÖL HALKINI ŞENLİĞE DAVET ETTİ
- Haberi
HIDIRELLEZ ŞENLİĞİ BOTANİK PARKTA YAPILACAK

Belediye Başkan Vekili Yusuf Şen, Belediye Başkanlığı makamında düzenlediği basın toplantısında, tüm İnegöllüleri 6 Mayıs 2008 Salı günü (Yarın) saat 21.00 de Botanik Park`ta düzenlenecek olan İnegöl Belediyesinin 2. Hıdırellez Şenliği`ne davet etti.

Türk kültürü içinde canlılığını hala koruyan geleneklerden birinin "Hıdrellez" geleneği olduğunu bildiren Başkan Vekili Yusuf Şen, Hıdrellez`in, Hz. Hızır yada diğer adıyla Hıdır ve Hz. İlyas`ın her bahar başlangıcında buluştuklarına inanılan 6 Mayıs tarihine rastlayan güne verilen isim olduğunu söyledi.

Hıdırellez`in aynı zamanda  bir Bahar Bayramı olduğuna da işaret eden Yusuf Şen, "İnegöl Belediyesi olarak geçen yıl Hıdrellez Şenliği`nin ilkini gerçekleştirmiştik. Şenliğimiz ilk olmasına rağmen ilçe halkından çok yoğun katılım ve taktir aldı. Çok olumlu eleştiriler aldık. İlçe halkımız, çok memnun kaldı. İlçe halkımızdan aldığımız bu olumlu tepki ve şenliğe katılımı, Hıdırellez Geleneğini her sene yapma düşüncesini ortaya koydu. Hıdırellez Geleneği artık İnegöl Belediyesi`nin geleneksel sosyal etkinlikler listesinde yerini almıştır" dedi.

Dostluğun, kardeşliğin ve kültürler arası diyaloğun nişanesi olan Hıdırellez Şenliği`nin ikincisini, 06 Mayıs 2008 Salı günü, Saat 21.00`de Botanik Park alanında gerçekleştireceklerini ifade eden Şen, "Şenliğimiz, çeşitli ödüllü yarışmalar ve kültür derneklerinin birbirinden güzel folklor gösteri ile renklenecek. Her yaştan ve her yöreden insanımızın kaynaşma olanağı bulacağı Hıdırellez Şenliği`mize tüm ilçe halkımız davetlidir. İşçisi memuru, genci yaşlısı, kadını erkeği ile kısacası tüm İnegöl`ü, baharın müjdecisi olan hıdırellez şenliğinin ikincisinde, coşku ve heyecanı birlikte yaşamak için Botanik Park`a bekliyoruz. Haydi İnegöl, Hıdrellez ateşini birlikte yakalım" şeklinde konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: HIDIRELLEZ, ŞENLİĞİ, BOTANİK, PARKTA, YAPILACAK,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.