KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
27 Mayıs 2008 - Salı 00:09 Bu haber 219 kez okundu
 
HOCAKÖY`E 300 KİŞİLİK DÜĞÜN SALONU
DÜĞÜN SALONU YAZ SEZONUNA YETİŞTİRİLECEK
DÜNYA Haberi
HOCAKÖY`E 300 KİŞİLİK DÜĞÜN SALONU

İnegöl’e bağlı, 230 hanede 900 kişinin yaşadığı Hoca köyünde köy muhtarlığının girişimi ve İl Özel İdaresinin desteği ile yaptırılmakta olan, 300 kişilik modern konumdaki düğün salonunun yaz sezonuna yetiştirileceği bildirildi.

Dün, İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Güngör Sabri Günaydın ile Belediye Şehircilik ve İmar Müdürü Kemal Malgaralı, Müdür Yardımcısı  Sabri Şen’e düğün salonunu gezdiren Hoca Köyünün Muhtarı Fikret Duman, çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Düğün salonunun, muhtarlığa ait köyün girişindeki alanda, 240 metrekare kapalı  alana sahip şekilde inşa edildiğini anlatan Muhtar Fikret Duman, binada 170 metrekare düğün alanın yanı sıra tuvalet, lavabo, gelin odası ve idare odasının da yer aldığını söyledi. 58bin YTL’nin İl Özel İdaresinden, 13 bin YTL’nin ise muhtarlık bütçesinden karşılandığını, binanın toplam maliyetinin 71 bin YTL olduğunu anlatan Fikret Duman, “2002 yılında inşaata başlandı. Önümüzdeki günlerde İnegöl Belediye tarafından çevre düzenlenmesi yapılacak. Modern düğün salonumuzu önümüzdeki düğün sezonuna yetiştireceğiz. Bu güne kadar köyümüzdeki düğünler okul binasında veya okulun bahçesinde veya açık alanlarda yapılıyordu. Yada İnegöl’deki düğün salonlarına mecburen gidiliyordu. Şimdi bu sorunumuzu çözdük. Artık köylümüz düğünlerini bu modern salonda yapacak” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: HOCAKÖY`E, 300, KİŞİLİK, DÜĞÜN, SALONU,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.