KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
24 Nisan 2008 - Perşembe 00:12 Bu haber 277 kez okundu
 
HURDA TOPLAMA MERKEZİ KÜL OLDU
YANGIN GÜÇLÜKLE KONTROL ALTINA ALINDI
DÜNYA Haberi
HURDA TOPLAMA MERKEZİ KÜL OLDU

24 nisan perşembe günü saat 14.30 sıralarında İnegöl Bozüyük arası yol üzerinde, Kurşunlu yol ayırımına yakın mevkide bulunan Bakırel Plastik Hurdacılık firmasının işleme ve depolama alanında çıkan yangın çevrede korku yarattı. Rüzgarın da etkisiyle geniş alana yayılan yangından yükselen dumanlar kara bulutlar oluşturup çevreye yayıldı.

Erdal Benli’ye ait Bakırel Plastik Hurdacılık işyerinde, alan temizlemesi yapan kepçenin, buzdolaplarının içindeki antişok  maddesini yerde sürüklemesinden dolayı çakın kıvılcımlar sonucu başladığı tahmin edilen yangın, çabuk tuTUştan maddelerin ve rüzgarında etkisiyle, geniş alana yayılan hurda deposunun tamamını kapladı.

Olay yerine kısa sürede ulaşan İnegöl İtfaiye Müdürlüğü ekipleri  yangına 5 araçla müdahale etti. Rüzgarın da etkisiyle zorlaşan söndürme çalışmaları sırasında iş makineleri ile tutuşan hurdaların üzerine toprak atıldı. Isınma sonucunda çöken sundurmanın altında bir kamyonun da kaldığı belirtilen yangın İtfaiye ekiplerinin özverili  çalışmaları sonucunda güçlükle kontrol altına alınıp söndürüldü.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: HURDA, TOPLAMA, MERKEZİ, KÜL, OLDU,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.