KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
03 Haziran 2008 - Salı 00:09 Bu haber 227 kez okundu
 
İHMED`İN GELENEKSEL PİLAV GÜNÜ YAPILDI
ˮÖNDER SAV`IN SÖZLERİ BİZİ DE ÜZMÜŞTÜRˮ
DÜNYA Haberi
İHMED`İN GELENEKSEL PİLAV GÜNÜ YAPILDI

      İnegöl imam hatip lisesi mezunları ve mensupları derneği tarafından düzenlenen 9. geleneksel pilav günü dün organize sanayi bölgesi atış poligonunda gerçekleştirildi.

 

       Belediye başkanı Alinur aktaş, akparti ilçe başkanı burhan alıcı, siyasi parti temsilcileri,  ilçe mem Mehmet baştürk, okul müdürleri, öğretmenler ve çok sayıda imam hatip lisesi mezunlarının katıldığı pilav gününün başlangıcında İnegöl tarihi mehteri kısa bir konser verdi.

 

       Kuranı kerim okunması, saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan Programın açış konuşmasını yapan ihmed başkanı haydar cerrah, din, ahlak ve maneviyatla kavga edenler, terörün, ahlaksızlığın değirmenine su taşımaktadır . Çocuk yaşta suça karışanların dini eğitiminin eksik olduğu görülmektedir. Bu konu üzerinde çokça düşünülmesi gereken bir konudur diye konuştu.

 

İmam hatip lisesi müdürü fatih bilican ise konuşmasında 2 yıldır okulda ciddi çalışmalar yaptıklarını belirterek, okulumuza bugün olduğu gibi yarında herkesin sahip çıkması gerekir diye konuşru.

 

İlçe mem Mehmet baştürk ise, imam hatip lisesi mezunlarınıN ülkesine her zaman sahip çıkan insanlar olduğunu ifade etti.

 

Pilav gününde son konuşmayı ise belediye başkanı alinur aktaş yaptı.

 

Konuşmaların ardından inegöl imam hatip lisesi eski okul müdürlerine teşekkür plaketi takdim edildi.

 

9. geleneksel pilav günü konuklara pilav ikram edilmesiyle son buldu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İHMED`İN, GELENEKSEL, PİLAV, GÜNÜ, YAPILDI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.