KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
08 Eylül 2010 - Çarşamba 14:55 Bu haber 191 kez okundu
 
İL GENEL MECLİSİNDEN ONAY...
ÇEVRE YOLU VE MEZARLIKLAR, 100-150 YILLIK İHTİYACA CEVAP VERECEK
GÜNDEM Haberi
İL GENEL MECLİSİNDEN ONAY...

 

Bursa İl Genel Meclisine İnegöl Belediyesi tarafından gönderilen Çevre Yolu ve Mezarlıklarla ilgili plan değişikliği İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu İl Genel Meclisinde oy çokluğu ile kabul edildi.

 

İnegöl Belediyesi tarafından hazırlatılan Mezarlık ve Çevre Yolu amaçlı 1/25.000 ölçekli İnegöl Çevre Düzeni Planı Değişikliği, İl Genel Meclis gündemine getirildi. İmar ve Bayındırlık komisyonu tarafından incelenen değişiklik planı 02 Eylül 2010 tarihinde meclisin Eylül ayının 2. olağan toplantısında okunarak oy çokluğu ile kabul edilirken, oylamada CHP`li üyeler ile SP İnegöl İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Kaygusuz red oyu kullandı.

 

İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili İlhan Demiröz, açıklamasında mezarlıklarla ilgili yer açılmasına karşı olmadıklarını ancak, mezarlık yerlerinin yanlış olduğunu söyledi. Demiröz, çevre yolunun açılması halinde 1. sınıf tarım alanlarının imarı teşvik edeceğini, 2005 yılında onaylanan İnegöl planına ve ova koruma planlarına uygun olmadığı için İl Genel Meclisi`nde red oyu kullandıklarını söyledi.

 

İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Er de konuyla ilgili yaptığı açıklamada "İl Özel İdaresi İmar ve Yapı İşleri Daire Başkanlığı`nın 29. 07.2010 tarih ve 13603 sayılı Yazısında İl Genel Meclisimize gönderilen talebi komisyonumuzda değerlendirerek söz konusu çevre yolunun geri kalan kısmının açılması gerektiğini uygun gördük. İnegöl Belediyesinin Mezarlıkla ilgili plan değişikliği talebinin ise ilçenin 100-150 yıllık ihtiyacı çözeceğinden kararımızı olumlu yönde kullandık." dedi.

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İL, GENEL, MECLİSİNDEN, ONAY...,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.