KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
19 Mayıs 2008 - Pazartesi 00:10 Bu haber 191 kez okundu
 
İLÇELER ARASI TRAP MÜSABAKALARI YAPILDI
İNEGÖL AVCILAR KULÜBÜ 50 PUANLA 1. OLDU
- Haberi
İLÇELER ARASI TRAP MÜSABAKALARI YAPILDI

İnegöl Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübünün ev sahipliğinde düzenlenen ve Bursa ilçelerinden 15 takımdan 100’e yakın avcının katıldığı “İlçelerarası Avcıbaşı Trap Atışları Müsabakaları” dün Atış Poligonunda gerçekleştirilirken, İnegöllü avcılar takım halinde birinciliği elde etti.

Büyükler, Gençler ve Yıldızlar kategorilerinde yapılan “İlçelerarası Avcıbaşı Trap Atışları Müsabakaları” sonucunda takım halinde Bülent Görgün, Fikret Ulusoy ve Ersin Kasap’tan oluşan İnegöl Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü takımı 50 puanla birinci olurken, Zeki Çakır, Gökhan Bitirim ve Ayhan Kökenli’den oluşan Umutbey takımı 49 puanla ikinci, Basri Uysal, Serhat Erim ve Özer Kasap’tan oluşan İnegöl Yenice takımı 48 puanla üçüncü oldu.

Büyükler kategorisi ferdi sıralamada Orhangazi’den Levent Güney 22 puanla birinci, Demirtaş’tan Mehmet Tezer 21 puanla ikinci, İnegöl’den Hüseyin Akduman 20 puanla üçüncü, Gençler kategorisinde İnegöl’den Fikret Ulusoy 15 puanla birinci, Demirtaş’tan Ahmet Ertaş 13 puanla ikinci, Demirtaş’tan İsa Tezer 9 puanla üçüncü, Yıldızlar kategorisinde Kazıklı’dan Mehmet Kaya 13 puanla birinci, Kazıklı’dan Mutullah Erkoç 11 puanla ikinci, Ağaköy’den Kerem Belen 10 puanla üçüncü oldular.

Atışların tamamlanmasının ardından, Kaymakam Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı İbrahim Yağız, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Anıl, İnegöl Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü Başkanı Osman Güç ile avcıların katılımı ile düzenlenen törende, ilk üçe giren takımlara kupaları, ferdi sıralamada ilk üçe girenlere ise madalyaları verildi. Müsabaka atışlarının ardından ise serbest atışlara geçildi.

Turnuva ile ilgili bilgi veren İnegöl Merkez Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü Başkanı Osman Güç, ilçeler arası turnuvanın her zaman düzenli olarak yapıldığını belirterek, avcıların av yasağı olduğu dönemlerde gelip burada atıp yaparak kendilerini geliştirebileceklerini söyledi. Takım halinde birinci olan İnegöl takımını tebrik eden Başkan Osman Güç, katılan bütün avcıları da teşekkür etti

Ödül töreni sırasında konuşan Kaymakam Durmuş Gençer ise, bugüne kadar görev yaptığı yerlerde atış poligonu görmediğini ifade ederek, istasyonu burada yapanları kutladı. Sporun her türlüsünün yapılması gerektiğine işaret eden Gençer, bundan sonra yapılacak olan Avcıbaşı Trap Atış Müsabakalarının adının, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Gençlik Trap Atış müsabakaları olarak değiştirilmesi önerisinde bulundu.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İLÇELER, ARASI, TRAP, MÜSABAKALARI, YAPILDI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.