KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
02 Mayıs 2008 - Cuma 00:11 Bu haber 188 kez okundu
 
İMAM HATİPLİ ÖĞRENCİLER İNEGÖL`DE YARIŞACAK
KURAN-I KERİM`İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI 4 MAYIS`TA YAPILACAK
- Haberi
İMAM HATİPLİ ÖĞRENCİLER İNEGÖL`DE YARIŞACAK

İnegöl İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Fatih Bilican, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün İmam Hatip Liseleri öğrencileri arasında düzenlediği  2008 Yılı 8.Bölge Kur’an- Kerim Güzel Okuma Yarışmasının  bu yıl, İnegöl İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğünün organizasyonuyla İnegöl’de yapılacağını bildirdi.

Bu yarışmaların her yıl düzenlendiğini anlatan Müdür Fatih Bilican,  “Öğrencilerimiz önce okul bünyesinde yarışmaya katılıyorlar. Okullarında birinci olan öğrenciler daha sonra İl birinciliği için İllerde bulunan İmam Hatip Liseleri arasında yarışıyorlar. İllerde birinci olanlar ise Bölgelerde Bölge birinciliği için yarışıyor. Bölge birincileri de finalde Türkiye birinciliği için yarışıyorlar ve bu aşamaların sonunda Türkiye birincisi seçilmiş oluyor” dedi.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Türkiye’deki İmam Hatip Liselerinin İller bazında   10 Bölge olarak gruplandırıldığını ifade eden Fatih Bilican,  “Biz Bursa olarak sekizinci bölgede bulunuyoruz. Bizim grupta, Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne illeri bulunmaktadır. Adı geçen İllerin İl birincileri ilçemizde yarışacaklar. Bu yarışmaya ev sahibi olarak bizim öğrencimiz de direk katılacağı için toplam 9 öğrenci, 4 Mayıs 2008 Pazar günü saat 11.00 de Metal Sanayisindeki İmer düğün salonunda  yarışacak” diye konuştu.

Bu tür bölge yarışmalarının genellikle İllerde yapıdığına dikkat çeken Müdür Bilican,  ancak Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün İnegöl’e ayrı bir önem verdiği için, bu yılki bölge yarışmasının İnegöl’de, İmam Hatip Lisesi ve Anadolu İmam Hatip Lisesinin organizatörlüğünde yapılmasını uygun gördüklerini, kendilerinin de bunu memnunuyetle kabul ettiklerini kaydetti.

Yarışma Program içerisinde okulun İlahi Grubunun da ilahiler söyleyerek programa renk katacağını, yarışma sonunda öğrencilere çeşitli hediyelerin verileceğini anlatan Bilican, “Halkımızın da böyle önemli bir yarışma programının ilçemizde yapılması jestini karşılıksız bırakmayarak güzel bir katılımla desteklemelerini bekliyor, bu vesileyle tüm İnegöllüleri programa katılmaya  davet ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İMAM, HATİPLİ, ÖĞRENCİLER, İNEGÖL`DE, YARIŞACAK,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.