KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
13 Haziran 2008 - Cuma 00:08 Bu haber 325 kez okundu
 
İMYO 2007-2008 AKADEMİK YILI SONA ERDİ
ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLER MEZUNİYET SEVİNCİNİ YAŞADI
- Haberi
İMYO 2007-2008 AKADEMİK YILI SONA ERDİ

Uludağ üniversitesi İnegöl meslek yüksek okulu 2007–2008 akademik yılı mezuniyet töreni bugün kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.

 

Ak parti bursa milletvekili Sedat kızılcıklı, kaymakam durmuş gençer, belediye başkanı Alinur aktaş, cumhuriyet başsavcısı âdem yazar, ilçe jandarma komutanı yüzbaşı ibrahim yağız, ilçe emniyet müdürü nusret kızıltaş, belde belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri ilçe mem mehmet baştürk ve şube müdürleri, okul müdürleri ve öğrenciler ve öğrenci velilerinin katıldığı tören saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı.

 

Törende öğrenciler adına bir konuşma yapan yüksekokul ikincisi işletme programı öğrencisi elif şirin, buraya gözü yaşı geldik, gözü yaşlı gidiyoruz, önümüzde uzun bir hayat var. Bizi eğiten öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz dedi.

 

Meslek yüksekokulu müdürü Yahya ışık ise, 2007–2008 akademik yılında 9 program ve 1608 öğrenci ile eğitime devam ettiklerini, 2008–2009 akademik yılında ise pazarlama programı ile çocuk gelişimi örgün eğitim programlarının açılma önerisi yüksek öğretim kurulu tarafından kabul edilmiştir. Gelecek yıl bu programlara 30’ar öğrenci alınacaktır dedi.

 

 

Belediye başkanı Alinur aktaş ise, meslek yüksek okulunun daha iyi şartlara eğitim verebilmesi için meslek yüksek okulu müdürü Yahya ışık öğretim üyelerinin büyük çaba sarf ettiğini ifade etit.

 

Sosyal bilimler meslek yüksekokulları müdürü prof. dr. hasan ertürk te törende kısa bir konuşma yaptı

 

Milletvekili Sedat kızılcıklı ise, mezuniyetin her şeyin sonu demek değil, yeni bir başlangıcı olduğunu, bugüne kadar hayata hazırlandıklarını, bundan sonra hayatın içinde olacaklarını söyledi.

 

Kaymakam durmuş gençer ise törende duygusal bir konuşma yaptı. Konuşmasında gözleri dolan gençer, salona girdiğinde 35 yıl öncesine gittiğini, kendisinin öğrencilik zamanında mezuniyet törenini göremediğini, o zaman sağcılık ve solculuk kavgası ve terör olduğunu ifade ederek yarınların aydınlık türkiyesini kuracak siz değerli gençlerdir diye konuştu.

 

konuşmaların ardından okul öğrencilerinin hazırlamış oldupu  şu çılgın türkler adlı oratoryo sahnelendi

 

Daha sonra ise okul ve bölüm birinci 2. ve 3. lerine ödülleri verildi.

 

Tören sonunda öğrenciler keplerini havaya atarak mezuniyet sevincini yaşadı.

 

                                                                                                                           

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İMYO, 2007-2008, AKADEMİK, YILI, SONA, ERDİ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.