KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
14 Mayıs 2008 - Çarşamba 00:10 Bu haber 375 kez okundu
 
İNEGÖL ALANYURT ARASI DUBLE YOL OLUYOR
DUBLE YOLUN İHALESİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE YAPILACAK
DÜNYA Haberi
İNEGÖL ALANYURT ARASI DUBLE YOL OLUYOR

İnegöl ile Alanyurt Beldesi arasındaki yolun, Köprülü Kavşağın bitiminden başlayıp, Yenişehir’e doğru yerleşim alanının sonuna kadar olan 4 kilometrelik bölümünün duble yol yapılması ile ilgili çalışmalar başladı. Dün, AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Burhan Alıcı, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Alanyurt Belediye Başkan Vekili Sabri Özdemir ile birlikte yol ile ilgili incelemelerde bulunan Bursa Karayolları Bölge Müdürü Turgay Meçsi, önümüzdeki günlerde yolun ihaleye çıkarılacağını bildirdi.

4 kilometrelik duble yolun iki etap halinde yapılacağını belirten Bölge Müdürü Turgay Meçsi, 26 metre genişliğe sahip olacak yolun birinci etabının Köprülü kavşaktan başlayıp Alanyurt Mezarlı mevkiinde son bulacağını, kamulaştırma sorunun çok az olduğu birinci etabın kısa sürede bitilebileceğini kaydetti. Mezarlık mevkiinden başlayıp, yerleşim alanlarının sonuna kadar devam eden ikinci etabın ise, gerekli kamulaştırma işlemlerinin tamamlanmasının ardından ihale edileceğini anlatan Turgay Meçsi, duble yolda orta refüj aydınlatmasının TEDAŞ tarafından yapılacağını kaydetti.

AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Burhan Alıcı ise, iki etap halinde yapılacak 4 kilometrelik duble yolla ilgili Bursa Karayolları Bölge Müdürlüğünün önümüzdeki 10-15 gün içerisinde başlama ve bitiş tarihlerini belirleyeceğini söyledi. Özellikle sisli havalarda çok sayıda trafik kazasının meydana geldiği Alanyurt yolunun duble yapılması ile kazalara son verilmiş olacağını vurgulayan Burhan Alıcı, Bölge Müdürü Turgay Mesçi’ye duble yolla yakından ilgilendiği için teşekkür etti.

Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise konuşmasında, çalışmaları süren 2. Organize Sanayi Bölgesi ile Yenişehir ve Yenişehir Havaalanı arasındaki yolun duble yol yapılmasının önemli bir gelişme olduğunu ileri sürdü. İnegöl Bursa arası yolun duble yol yapılması, Yenice Köprülü Kavşağının hizmete açılmasında önemli katkıları bulunan Bursa Karayolları Bölge Müdürü Turgay Mesçi’ye teşekkürlerini sunan Başkan Aktaş, 4 kilometre uzunluğundaki  duble yolun ihale aşamasına geldiğini belirterek, “Bu yol sadece Alanyurtluları değil çok kişiyi ilgilendiriyor. Daha önce ruhsat almış ve evlerini yapmış, ancak çekme mesafesine uymamış olan yapıları minimize etmek için buradayız. Yolun ilk etabı ile ilgili pek sıkıntı yok. 2008 yılı sonuna kadar tamamın bitirilebileceğine inanıyoruz” dedi.

Yolla ilgili kamulaştırmaların Belediyeler tarafından yapılacağına işaret eden Alanyurt Belediye Başkan Vekili Sabri Özdemir ise, yapılacak olan duble yolla Alanyurt İnegöl arası yoldaki trafiğin rahatlatılacağını ifade ederek, bunun Alanyurtluların en büyük beklentisi olduğunu kaydetti. Orta refüjü, ışıklandırması ve tratuvarlarıyla  modern bir yol kazandırılacağını belirten Sabri Özdemir, Alanyurt’a ve İnegöl’e hayırlı olmasını diledi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İNEGÖL, ALANYURT, ARASI, DUBLE, YOL, OLUYOR,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.