LİMAK  ENERJİ REKLAM
KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
07 Ocak 2020 - Salı 11:49 Bu haber 225 kez okundu
 
İnegöl Belediyesi'nde yeni yılın ilk meclis toplantısı
İnegöl Belediyesi 2020 yılının ilk meclis toplantısı bugün gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Alper Taban’ın yönettiği toplantıda 8 gündem 4 takrir olmak üzere 12 madde karara bağlandı.
BURSA HABER Haberi
İnegöl Belediyesi'nde yeni yılın ilk meclis toplantısı

  Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, “2020 yılının ilk toplantısını gerçekleştiriyoruz. Alacağımız kararların hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İyi bir yıl geçmesi temennisiyle bu süreci başlatmış olacağız. 2019 yılını değerlendirmeye alacağımız değerlendirme toplantımız cumartesi günü gerçekleşecek. Bütçe yönetimi noktasında güzel bir yıl kapattık. Gelirlerin giderlerin karşılama oranı yüzde 100.2 şeklinde gerçekleşti. Türkiye genelindeki belediyeler arasında oldukça iyi noktadayız. Elimizdeki gelirleri yatırıma nasıl dönüştürürüz noktasında çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Verilen emaneti en güzel şekilde vatandaşımıza hizmet olarak tekrar döndürmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

 Toplantıda sokak hayvanlarının bakımı ve tedavisi, gündemin 2. maddesinde yer alan Mahmudiye Mahallesi’nde bulunan 625 metrekare alanın 710 Bin TL’ye kamulaştırılması, 3. Maddesinde yer alan 12 sokağa yeni isim verilmesi konusunda Akhisar Mahallesi’nde bir parka ise Naim Süleymanoğlu isminin verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca toplantıda gündemin 4. maddesinde yer alan denetim komisyonunun seçimi yapılarak ve Turgutalp Türbesinin çevre düzenlenmesi konusuna da yer verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İnegöl, Belediyesi'nde, yeni, yılın, ilk, meclis, toplantısı ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.