KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
08 Mayıs 2008 - Perşembe 00:11 Bu haber 150 kez okundu
 
İNEGÖL BELEDİYESİ`NDEN 2.HIDRELLEZ ŞENLİĞİ
BAHARIN GELİŞİ ÇOŞKUYLA KUTLANDI.
- Haberi
İNEGÖL BELEDİYESİ`NDEN 2.HIDRELLEZ ŞENLİĞİ

İnegöl belediyesi tarafından 2. si düzenlenen hıdrellez şenliği dün akşam İnegöl halkının yoğun katılımı ile botanik parkta gerçekleştirildi.

 

Hıdrellez Şenliği, çeşitli ödüllü yarışmalar ve kültür derneklerinin birbirinden güzel folklor gösteri ile renklendi.

 

2. geleneksel hıdrellez şenliğine kaymakam durmuş gençer, belediye başkanı Alinur aktaş, başkan yardımcıları Yusuf şen ve Güngör Sabri günaydın, ilçe emniyet müdürü nusret kızltaş, belediye meclis üyeleri, ak parti ilçe teşkilatı yönetim kurulu üyeleri ilçe mem Mehmet baştürk daire amirleri okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan Şenliğin açış konuşmasını yapan İnegöl belediye başkanı Alinur aktaş, Hıdrellez`in, Hz. Hızır ve Hz. İlyas`ın her bahar başlangıcında buluştuklarına inanılan 6 Mayıs tarihine rastlayan güne verilen isim olduğunu ifade etti. İnegöl belediyesi olarak hıdrellez şenliğinin bu yıl ikincisini düzenlediklerini söyleyerek şenliğe katılan tüm ilçe halkına teşekkür etti. 

 

Kaymakam durmuş gençer ise, bu geleneği başlatan belediye başkanı Alinur aktaşa teşekkür etti.

 

Yapılan konuşmaların ardından nevruz ateşini kaymakam durmuş gençer ve belediye başkanı Alinur aktaş birlikte yaktı.

 

 

2. hıdrellez şenliğinde yapılan yarışmalarla çeşitli hediyeler dağıtılırken,  kültür derneklerinin folklor gösterileri ve havai fişek gösterileri şenliğe katılanlara unutulmaz bir gece yaşattı.

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İNEGÖL, BELEDİYESİ`NDEN, 2.HIDRELLEZ, ŞENLİĞİ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.