KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
14 Eylül 2010 - Salı 14:54 Bu haber 249 kez okundu
 
İNEGÖL’DEN KIZILAY’A 380 ÜNİTE KAN
3 GÜN SÜREN KAN BAĞIŞI KAMPANYASINE 500 VATANDAŞ KATILDI
GÜNDEM Haberi
İNEGÖL’DEN KIZILAY’A 380 ÜNİTE KAN

Bursa ilçeleri arasında kan bağışı kampanyalarında ilk sırada yer alan İnegöl, ekstra kan bağışı kampanyası adı altında gerçekleştirilen kan bağışında da büyük destek verdi.

 

Toplamda 500 kişinin kan bağışı için başvurduğu kan bağışı kampanyasında 120 kişinin kanında hastalık veya uygunsuzluk görülmesi nedeni ile kabul edilmezken, 380 kişiden alınan kan, ülkenin farklı bölgelerinde ve farklı hastanelerinde kan ihtiyacı olan hastalara merhem olmak için gönderildi.

 

Kızılay Derneği İnegöl Şubesi Başkanı Gündoğdu Arıyürek periyodik olarak yapılan kan bağışının yanı sıra 2 Eylül tarihinde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasında 3 günde 380 ünite kan toplandığını ifade etti.

 

Ekstra olarak yapılan bu kan bağışlarında da İnegöl’de yüksek oranda katılım olduğunu ifade eden Arıyürek, “3 ay ara ile periyodik olarak gerçekleştirdiğimiz kan bağışı kampanyalarının haricinde 2 Eylül tarihinde aşırı kan ihtiyacından dolayı tüm ülke genelinde Kızılay Dernekleri olarak ekstra bir kan bağışı kampanyası düzenledik. Kan Bağışı TIR’ı 2 Eylül tarihinde ilçe merkezinde bulunan saat kulesinin arkasında kan vermek isteyen vatandaşlarımızı ağırladı. 3 gün süren kan bağışı kampanyasında ilk gün 114, ikinci gün 124 ve üçüncü gün ise 142 ünite kan toplandı. Toplamda 380 ünite kan bağışı yapıldı. Bize müracaat eden toplam 500 kişi olmasına rağmen 120 kişi de çeşitli hastalıklardan dolayı kan bağışı yapamadılar” açıklamalarında bulundu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İNEGÖL’DEN, KIZILAY’A, 380, ÜNİTE, KAN, ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.