KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
08 Mayıs 2008 - Perşembe 00:11 Bu haber 195 kez okundu
 
İNEGÖL ESNAF VE SANATKARLAR HİZMET BİNASI AÇILDI
AÇILIŞA SANAYİ VE TİCARET BAKANI ZAFER ÇAĞLAYAN YAPTI.
DÜNYA Haberi
İNEGÖL ESNAF VE SANATKARLAR HİZMET BİNASI AÇILDI

İnegöl de faaliyette bulunan 11 esnaf odasının bir arada hizmet vereceği İnegöl esnaf ve sanatkârlar hizmet binasının açılışı bugün sanayi ve ticaret bakanı zafer çağlayanın katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Açılış törenine sanayi ve ticaret bakanı zafer çağlayanın yanı sıra, bursa valisi şehabettin Harput, bursa milletvekilleri Sedat kzılcıklı ve Mehmet tunçak, Türkiye esnaf ve sanatkârları konfederasyonu genel başkanı bendevi palandöken, İnegöl kaymakamı durmuş gençer, belediye başkanı Alinur aktaş, belde belediye başkanları,  bursa esnaf ve sanatkârlar odaları birliği başkanı arif tak, siyasi parti temsilcileri oda ve dernek başkanları  kamu kurum ve kurulışlarını temsilcileri, ve çok sayıda esnaf katıldı.

 

Törende konuşan Türkiye esnaf ve sanatkârları konfederasyonu genel başkanı bendevi palandöken, binanın yapturılmasında emeği geçen kaymakam durmuş gençer ve belediye başkanı Alinur aktaşa, ayrıca, sorunlarıyla yakından ilgilenen sanayi ve ticaret bakanı zafer çağlayan ve bursa valisi şehabettin harpğuta teşekkür etti.

 

Bursa valisi şehabettin Harput ise, inegölün 700 milyon dolarlık ihracat rakamıyla Türkiye ye örnek bir ilçe olduğunu, İnegöllü esnaf ve sanayicinin daha da büyüyüp gelişebilmek için el birliği ile çalıştığını söyledi.

 

Sanayi ve ticaret bakanı zafer çağlayan ise, İnegöl ün türkiyede ve dünyada özellikle mobilya sektöründe dünyaya nam saldığını, inegölün hep ilklere imza attığını, bu hizmet binmasınında buna bir örnek olduğunu belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

Ak parti hükümetinin iktidarı döneminde esnaflara yönelik önemli çalışmalar yaptığını, 2002 seçimlerinin ardından türkiyenin yeni bir dsiyasi ve ekonomik istikrar yakaldağını ifade eden bakan çağlayan, türkiyede 5 yıl içerisinde kişi başına düşen milli gelirin 9333 dolara yükseldiğini 659 milyar dolarlık gayri safi milli hasılasıyla dünyanın en büyük 17. ekonomisi haline geldiğini belirti.

 

Yapılan konuşmaların ardından sanayi ve ticaret bakanı zafer çağlayan, bursa valisi şehabettin Harput ve Türkiye esnaf ve sanatkârları konfederasyonu genel başkanı bendevi palandökene günün anısına çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

 

Daha sonra ise  İnegöl esnaf ve sanatkârlar hizmet binasının açılışı yapılarak gezildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İNEGÖL, ESNAF, VE, SANATKARLAR, HİZMET, BİNASI, AÇILDI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.