KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
29 Eylül 2010 - Çarşamba 18:00 Bu haber 155 kez okundu
 
İNEGÖL İŞLETME FAKÜLTESİNE ÖĞRENCİ ALINMIYOR
KADROSUZLUK YÜZÜNDEN ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ATAMALARI YAPILMADI
EĞİTİM Haberi
İNEGÖL İŞLETME FAKÜLTESİNE ÖĞRENCİ ALINMIYOR

Bursa’ya kurulması kararlaştırılan ikinci üniversiteyi kıl payı kaçıran İnegöl’de, Uludağ Üniversitesi’ne bağlı İşletme Fakültesi kurulması kararının alınması ile birlikte yaklaşık 3.5 aydır, İnegöl Meslek Yüksekokulu Yerleşkesi içerisinde tahsis edilen binada restorasyon çalışmaları devam ederken, Dekanı da atanan Fakültenin 100 öğrenciyle 2010-2011 eğitim öğretim yılında hizmete açılması planlanmıştı.

 

İnegöl İşletme Fakültesinin hizmete açılması beklenirken, istenmeyen bir gelişme yaşandı. İşletme Fakültesi için öğretim görevlisi ataması yapılmayınca,  2010-2011 eğitim öğretim yılında eğitim öğretime açılması da suya düştü.

 

 

Uludağ Üniversitesi İnegöl İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Ertürk, Devlet Personel Dairesi Başkanlığı tarafından kadro ataması yapılmadığı için, İşletme  Fakültesine ancak seneye öğrenci alımı yapılacağını bildirdi.

 

Kısa bir süre önce gerçekleştirilen referandum nedeni ile Devlet Personel Dairesi Başkanlığı tarafından kadro olmadığı için fakülteye yönelik atamanın gerçekleştirilemediğini kaydeden Dekan Ertürk, “Devlet Personel Dairesi Başkanlığı’nda atama yapılsaydı eğer, senato olarak toplanıp gerekli Prof. Dr. ve Doçent Dr. Atamalarını yaparak,  ek kontenjanla da öğrenci alıp fakültemizi hizmete açabilirdik. Ama olmadı. Sıkıntıların yaşanmaması için öğrenci alımını önümüzdeki seneye bıraktık” dedi.

 

Devlet Planlama Teşkilatı tarafından Maliye Bakanlığı aracılığıyla 900 bin TL’lik ödeme çıkmasına karşın, gerekli ihalenin yapılamadığı için çalışmalara  tam anlamıyla devam edemediklerine de işaret eden Prof. Dr. Halis Ertürk, Fakültenin tamamı için bir milyon 500 TL’lik ödenek gerekiyor.Bunun 900 Bin TL’si için ödenek ayrıldı. İhalelerimizi AK Parti Bursa Milletvekili Sedat Kızılcıklı’nın da gayretleri sonucunda en kısa zamanda gerçekleştirip çalışmalarımıza devam edeceğiz. Eğitim konusunda hazırlıklarımız tamamlandı. Derslerimiz oluşturuldu. Ancak kadrosuzluk yüzünden öğrenci alımı yapılamıyor” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İNEGÖL, İŞLETME, FAKÜLTESİNE, ÖĞRENCİ, ALINMIYOR,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.