KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
29 Mayıs 2008 - Perşembe 00:09 Bu haber 250 kez okundu
 
İNEGÖL YENİ BİR SAĞLIK MERKEZİNE DAHA KAVUŞTU
ŞÜKRÜ ÖZDİLEK SAĞLIK OCAĞI HİZMETE AÇILDI
DÜNYA Haberi
İNEGÖL YENİ BİR SAĞLIK MERKEZİNE DAHA KAVUŞTU

Süleymaniye Mahallesinde, İnegöl belediyesinin tahsis ettiği yerde, hayırsever işadamı Hüseyin Özdilek’in babası adına yaptırdığı ‘Şükrü Özdilek 5 Nolu Sağlık Ocağı bugün düzenlenen törenle hizmete açıldı.

 

Açılış törenine bursa vali yardımcısı ali rıza çalışır, il sağlık müdürü İsmail hakkı çelik, hayıesever işadamları hüzeyin özdilek ve muzaffer samda, kaymakam durmuş gençer, İnegöl belediye başkanı Alinur aktaş, meslek yüksekokulu müdürü yrd. Dç. Dr. Yahya ışık, ilçe emniyet müdürü nusret kızıltaş, yenice belediye başkanı Ramiz yiğit, cerrah belediye başkanı ömer kahyaoğlu, tahtaköprü belediye başkanı Salih şahin, mem Mehmet baştürk, sağlık grup başkanı uzm. Dr. Gönül malat,  belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Halk oyunları gösterisinin ardından saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan törende ilk konuşmayı yapan belediye başkanı Alinur aktaş, bir şehrin gelişmişliğin en önemli iki göstergesi eğitim ve sağlıktır. Türkiye de ve İnegöl de sağlık alanında önemli gelişmeler oldu. Açılan bu sağlık ocağıda buna bir örnektir dedi.

 

İl sağlık müdürü İsmail hakkı çelik ise sağlıkta en iyiye ulaşmaya çalıştıklarını ifade ederek hayırsever işadamı Hüseyin özdileğe yapmış olduğu bu hizmetten dolayı teşekkür etti.

 

Kaymakam durmuş gençer ise inegölde her geçen gün sağlık alanında yeni gelişmeler yaşandığını dile getirdi.

 

Sağlık ocağını yaptıran Hayırsever işadamı Hüseyin özdilek ise muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkabilmek için herkesin görevini iyi bilmesi ve buna göre çalışması gerektiğini belirterek, insanlar bu dünyadan göçüp giderler. Önemli olan bu ülkeye, bu insanlara neler bıraktığımızın hesabını yapmamızdır diye konuştu.

 

 Törende son konuşmayı yapan bursa vali yardımcısı ali rıza çalışır ise, yapılan sağlık ocağının devlet millet kaynaşmasının en güzel örneği olduğunu ifade ederek, babalarının adını sağlık ocağında yaşatan hayırsever işadamı Hüseyin özdileğe şükranlarımızı sunuyorum dedi.

 

Yapılan konuşmaların ardından işadamı Hüseyin özdileğe bursa vali yardımcısı ali rıza çalışır tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

 

Daha sonra ise şükrü özdilek 5 nolu sağlık ocağının açılışı yapıldı.

 

Günde ortalama 150 kişinin muayene edildiği İnegöl merkez 5 nolu şükrü özdilek sağlık Ocağında 2 doktor, 2 hemşire, 2 ebe, 1 sağlık memuru ve 1 hizmetli olmak üzere toplam 8 personel vatandaşlara hizmet verecek.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İNEGÖL, YENİ, BİR, SAĞLIK, MERKEZİNE, DAHA, KAVUŞTU,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.