KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
03 Haziran 2008 - Salı 00:09 Bu haber 724 kez okundu
 
İNOSEF 2008 ETKİNLİKLERİ
ETKİNLİKLER DEFİLE VE KERMES AÇILIŞIYLA DEVAM ETTİ
- Haberi
İNOSEF 2008 ETKİNLİKLERİ

İnegöl Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliği ile düzenlenen İnegöl Okulları Sosyal Etkinlikler Festivali (İNOSEF 2008) kapsamındaki etkinlikler geçtiğimiz Cuma günü akşamı İshakpaşa anaokulu öğrencilerinin defilesiyle devam etti.

 

Çok sayıda öğrenci velisinin izlediği defilede Minik öğrenciler Türkiyenin her yöresine ait 45 elbiseyi başarıyla tanıttı. 

 

Defilenin ardından Bursa’dan gelen sihirbaz Abduri’nin İllüzyon şovu öğrencilere keyifli anlar yaşattı.

 

İnosef etkinlikleri kapsamında cumartesi günü ise festivale katılan 60 okulun hazırladığı kermes izlenime açıldı.

 

Kermesin açılışında konuşan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk, kermesten elde edilecek gelirlerle, yaz aylarında okulların boya ve badanasının yapılacağını, bilgisayar takviyesi yapılacağını belirterek, okullara destek için bu kermesin bir fırsat olduğunu söyledi.

 

Akşam saat 20.30 da ise Kız Meslek Lisesi öğrencileri yıl içerisindeki derslerde hazırladıkları çeşitli giysileri düzenlenen defilede sergiledi.

 

Garnizon Komutanı Binbaşı Mehmet Terzi, Jandarma Komutanı Yüzbaşı İbrahim Yağız, Belediye Başkan yardımcısı Yusuf Şen, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk,  Şube Müdürü Özer Yılmaz ile kalabalık vatandaşların izlediği defile öncesinde konuşan Kız Meslek Lisesi Müdürü İsmet Temizkan, okul olarak en önemli hedeflerinin daha fazla genç kız ve kadınlara ulaşarak, üretici bir toplum oluşturmak olduğunu dile getirdi.

 

Konuşmanın ardından öğrencilerin hazırlamış olduğu elbiseler düzenlenen defile ile izlenime sunuldu.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İNOSEF, 2008, ETKİNLİKLERİ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.