KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
24 Eylül 2010 - Cuma 18:12 Bu haber 191 kez okundu
 
İŞ KURMA FIRSATI GELİYOR
KOSGEB FAİZSİZ 100 BİN TL KREDİ VERECEK
GÜNDEM Haberi
İŞ KURMA FIRSATI GELİYOR

4 Hafta sürmesi ön görülen programdan yararlanmak isteyenler İTSO’ya başvuracaklar.

 

METİN ANIL İTSO BAŞKANI Konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamasında İnegöl’de yeni bir iş kurmak isteyenler için KOSGEB ortaklığında yapacakları projenin çok önemli bir fırsat olduğunu söyledi.

 

Eğitime katılanların KOSGEB`in sunduğu hibe ve faizsiz kredi desteklerinden de yararlanacaklarının altını çizen Anıl, planlanan programın asıl amacının ülkedeki mevcut istihdamın önce korunması ardından da artırılmasıdır. Amaç ülkemizdeki işsizliğin azaltılmasına yardımcı olmaktır. öngörülen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ programlarına katılanların 4 hafta süreyle; iş kurma ve yönetme, iş planı hazırlama, pazarlama planı hazırlama gibi konularda eğitimler alacaklar” dedi.

 

Derslerde girişimci adaylarına kuracakları işletmelerin daha uzun ömürlü ve verimli olması için önemli bilgiler aktarılacağını ifade eden Anıl, “Dersler uzmanlar tarafından verilecek. Bu programa katılanlara iş hayatında karşılaşabilecekleri muhtemel sorunlar anlatılacak ve bunları önceden tahmin edip, ona göre çözüm üretmeleri için bilgilendirilecekler.” diye konuştu.

 

YAKLAŞIK 100 BİN LİRA DESTEK Öte yandan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” programına katılanlar 27 bin TL Geri Ödemesiz, 70 bin TL’de uzun vadeli ve düşük faizli kredi olmak üzere yaklaşık 100 bin TL’lik hibe ve destek alma fırsatı da bulacakları öğrenildi.

 

 

Söz konusu programdan yararlanmak isteyenlerin en geç 3 Ekim 2010 tarihine kadar İTSO’ya başvurmaları gerektiği de belirtildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İŞ, KURMA, FIRSATI, GELİYOR,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.