KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
03 Haziran 2008 - Salı 00:09 Bu haber 238 kez okundu
 
İSTANBUL`UN FETHİ`NİN 555. YILDÖNÜMÜ
KUTLAMALAR İNEGÖL`DE DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
DÜNYA Haberi
İSTANBUL`UN FETHİ`NİN 555. YILDÖNÜMÜ

İstanbul’un fethinin 555. yıl dönümü geçtiğimiz Cuma günü İnegöl’de de, İnegöl Tarihi Mehteri araştırma ve Geliştirme Derneği ile anadolu Gençlik Dergisi İnegöl Temsilciliğinin ortak organizasyonuyla kutlandı.

 

İnegöl Tarihi Mehteri Folkloru Araştırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Mehmet Semiz, AGD İnegöl Temsilciliği Başkanı Fevzi Turan, SP Belediye Meclis üyesi  Salih Yılmaz, AGD üyeleri ile vatandaşların katıldığı kutlama programı, Atatürk Bulvarı üzerinde Belediye caddesinin (Uzun sokak) girişinde başladı.

 

Mehter marşı eşliğinde başlayan yürüyüş, önde mehteran takımı arkasında vatandaşlar olmak üzere  Atatürk Bulvarını takip ederek  Atatürk Anıtı önünde sona erdi. Atatürk Anıtı önündeki program ise AGD İnegöl Temsilciliği Teşkilat Başkanı Murat Küçük’ün Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı.

 

Kısa bir konuşma yapan İnegöl Tarihi Mehteri Folkloru Araştırma ve Geliştirme Derneği Başkanı Mehmet Semiz, milletlerin kendilerine mahsus milli bayramları ve zaferleri bulunduğunu, İstanbul fethinin de bir zaferin neticesi olduğunu söyledi.

 

AGD İnegöl Temsilciliği Başkanı Fevzi Turan ise, AGD’nin İstanbul’un fetih törenlerini 40 yıldan beri kutladıklarını, İnegöl’de ise ilk kez gerçekleştirdiklerini kaydetti. Fatih Sultan Mehmet’e İstanbul’u fethetmenin genç yaşta nasip olduğunu belirten Fevzi Turan, “Tarihte en güzel olayları gençler yapmıştır. Geçmişimiz tarihe şan veren kahramanlarla doludur” diye konuştu.

 

İstanbul’un fethinin 555.yıl dönümü kutlamaları Mehter takımının  Atatürk Anıtı önünde verdiği konserle son buldu.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İSTANBUL`UN, FETHİ`NİN, 555., YILDÖNÜMÜ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.