KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
20 Eylül 2010 - Pazartesi 18:20 Bu haber 212 kez okundu
 
İZLEMEYE GELDİ, İZLENDİĞİNİ ÖĞRENDİ
TUTUKLANAN ARKADAŞLARINI İZLERKEN YAKALANDI
ASAYİŞ Haberi
İZLEMEYE GELDİ, İZLENDİĞİNİ ÖĞRENDİ

İNEGÖLDE YAŞANAN  olaylar kapsamında, geçtiğimiz hafta içerisinde  düzenlenen ikinci operasyonda gözaltına alınıp, götürüldükleri Bursa Emniyet Müdürlüğündeki sorgularının ardından İnegöl’de adliyeye çıkartılan ŞÜPHELİLERİN İŞLEMLERİ SIRASINDA Polis, olaylara karıştığı için aranan 19 yaşındaki BİR KİŞİYİ  adliye önünde cezaevine gönderilecek arkadaşlarını izlerken yakaladı.

 

 

Olaylı gece ile ilgili ilk etapta 54 kişi gözaltına alınmış, bunların içerisinden 11’i tutuklanmış, bir müddet sonra çıkarıldıkları ilk mahkemede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmışlardı. O günden sonra derinleştirilerek sürdürülen istihbarat çalışmaları ve güvenlik kameraları görüntülerinin incelenmesinin ardından geçtiğimiz hafta içinde gerçekleştirilen 2. Perde Operasyon gözaltına alınan 40 kişiden 21`i, önceki gün İnegöl Adliyesi içerisinde ve çevresinde alınan geniş güvenlik önlemleri altında çıkarıldıkları  mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

 

Bu arada yaşanan olaylar sırasında, olaylara karıştığı tespit edildiği gerekçesiyle aranan Erhan O., gözaltına alınan 40 kişinin yargılama sonucunu merak edip adliye önüne geldi. Adliyedeki sorgularının ardından tutuklanan 19-45 yaşları arasındaki sanıklar Nihat K., Bilal M., Tolga B, Orhan Y., Serkan H., Mehmet C., H. İbrahim S., Hikmet G., Ozan B., Yiğit S., Musa T., Kamil B., Ahmet Y., Cemil Y., Zeki U., Bekir M., Fatih E., Samet K., Numan O., Hakan C. ve Sinan Ş.’nin cezaevine gönderilmek üzere otobüslere bindirilmesini izleyen Erhan O., polisin dikkatli izlemesi neticesinde, tutuklanmaları alkışla protesto eden grupların arasında görülerek yakalandı.

 

Ne olduğunu anlamayan Erhan O. kelepçelenerek sorgulanmak üzere ilçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Erhan O’nun İfadesinin  alınmasının ardından  adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İZLEMEYE, GELDİ,, İZLENDİĞİNİ, ÖĞRENDİ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.