KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
17 Mayıs 2008 - Cumartesi 00:10 Bu haber 180 kez okundu
 
İZNİK İLÇESİ ESKİ GÜNLERİNE DÖNÜYOR
ˮİZNİKTE ARTIK TARİH KOKMAYACAK, TARİH GÖRÜNECEK.ˮ
- Haberi
İZNİK İLÇESİ ESKİ GÜNLERİNE DÖNÜYOR

Bursa nın şirin ilçesi tarih kenti İznik tekrar eski günlerine dönmek istiyor.  Bir dönem turizmin önemli merkezlerinden olan ve 40 bin nüfusu bulunan İznik yabancı , yerli turistler tarafından sıkça ziyaret ediliyordu

 

Ancak 90 lı yıllardan sonra bu bölgede idarecilik yapan yetkililer yeterli tanıtımı ve bu bölgeye turizm noktasında yatırım yapmamamsından dolayı İznik ilçesi cazibesini yitirdi.

 

2004 yılında yapılan yerel seçimlerde ak partiden belediye Başkanı seçilen kadri eryılmaz ın göreve gelmesiyle birlikte İznik ilçesinin tarihi misyonuna yönelik çalışmalar başlatıldı.

 

İznik ilçesinde bulunan tüm tarihi eserlerin restorasyonuna yönelik çalışmalar ilçedeki tarihi yerlerin tekrar canlanmasına sebep oldu. 

 

İznik belediye Başkanı kadir eryılmazın tabiriyle iznikte artık tarih kokmayacak, tarih görünecek.

 

 

Belediye başkanı kadri eryılmaz İznik ilçesinin dört tarafının surlarla çevrili olduğunu ve dört ayrı giriş kapısının bulunduğunu belediye olarak gerek alt yapı çalışmalarına gerekse de bu surların ortaya çıkartılmasında önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi başkan eryılmaz, tarihi birinci murat hanının tüm restorasyon çalışmalarının tamamlandığını ve önümüzdeki günlerde açılışını gerçekleştireceklerini ifade etti. Hedeflerinin İznik ilçesini eski günlerine döndürmek olduğunu belirten başkan eryılmaz  4 büyük medeniyete  ev sahipliği yapmış olan İznik`in tüm dünya üzerinde geniş bir yelpazede tanınan ve bilinen bir ilçe olarak yer alması için çalıştıklarını söyledi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: İZNİK, İLÇESİ, ESKİ, GÜNLERİNE, DÖNÜYOR,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.