KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
08 Ekim 2010 - Cuma 17:37 Bu haber 478 kez okundu
 
JANDARMADAN SAHTE ÇEK ŞEBEKESİNE BASKIN
DÜZENLENEN OPERASYONDA BİRİ KADIN 12 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
ASAYİŞ Haberi
JANDARMADAN SAHTE ÇEK ŞEBEKESİNE BASKIN

Bursa İl Jandarma Komutanlığı Ekiplerinin istihbarat çalışmaları neticesinde Bursa merkez, Osmangazi, İnegöl, Karacabey, Yenişehir ilçeleri, İstanbul ve Kütahya`da bir şebekeyi hedef alan operasyonunda; resmi belgelerde sahtecilik yapıp sahte, çalıntı ve ikiz çeklerle piyasayı binlerce lira dolandırdıkları iddia edilen 12 kişi gözaltına alındı.

 

Sahte, çalıntı, karşılıksız ve ikiz çeklerle piyasadan oto yedek parça, gıda ve tekstil malzemelerinin satın alındığını  belirleyen Jandarma Ekipleri bu şekilde mağdur edilen 14 kişinin ifadesi doğrultusunda, yaklaşık bir yıl boyunca delil topladı.

 

Celal O. liderliğinde kurulduğu öne sürülen örgütün, İstanbul`daki bir matbaada bastıkları sahte ve ikiz çeklerle çalıntı çekleri kullanarak piyasayı yaklaşık 3 milyon lira dolandırdığı belirlendi.

 

Şüphelilerin yakalanması için İstanbul, Bursa ve Kütahya`da yapılan eş zamanlı baskınlarda, biri kadın toplam 12 kişi gözaltına alındı.

 

Operasyon kapsamında yapılan ev ve iş yeri aramalarında; biri boş 15 fişek, 9 adet boş senet, toplam 33 bin 500 lira değerinde 14 ayrı senet, 18 bin lira değerinde senet fotokopisi, 11 bin 500 lira değerinde çek, 63 bin lira değerinde 14 ayrı çek fotokopisi, makbuz, fatura koçanı, sözleşme, 38 adet nüfus cüzdan fotokopisi, sahte nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, okur yazarlık belgesi, esnaflık sertifikası ve başarı belgesine el konuldu.

 

Yakalanan 12 kişi "resmi belgede sahtecilik, piyasaya sahte, ikiz, çalıntı ve karşılıksız çek sürmek suretiyle nitelikli dolandırıcılık, suç eşyasının satın alınması ve bilerek kabul edilmesi" suçlarından adliyeye sevk edildi.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: JANDARMADAN, SAHTE, ÇEK, ŞEBEKESİNE, BASKIN, ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.