KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
02 Mayıs 2008 - Cuma 00:11 Bu haber 160 kez okundu
 
KANADALI BELEDİYE BAŞKANI`NIN İNEGÖL ZİYARETİ
BAŞKAN HALLORAN İNEGÖL`E HAYRAN KALDI.
DÜNYA Haberi
KANADALI BELEDİYE BAŞKANI`NIN İNEGÖL ZİYARETİ

Kanada’nın Waterloo şehrinden gelen Belediye Başkanı Brenda Halloran, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rosemary Smith, Papaz Brice Balmer, Black Brefy elektronik şirketi yöneticileri Diane ve Mike Dub, dün Tur Operatörü Murat Ortanca ile birlikte İnegöl Belediye Başkan Vekili Yusuf Şen’i makamında ziyaret ettiler.

Belediye Başkan Vekili Yusuf Şen’e, Waterloo’nun tarihini anlatan bir kitap hediye eden Waterloo Belediye Başkanı Brenda Halloran, ticari alanları, doğal güzellikleri, sevecen insanları ile İnegöl’ü çok sevdiğini, gördüğü sıcak ilgi nedeniyle kendisini evinde hissettiğini söyledi. Waterloo ile İnegöl’ün ortak yanlarının çok olduğuna işaret eden konuk Başkan Brenda Halloran, “Ortak amacımız, insanlarımızı ferah bir ortam içinde yaşatmaktır. Bizim insanlarımızın çoğunluğu da eskiden tarımla uğraşıyordu. Şimdi ise teknoloji ağırlıklı uğraşlar içindeler. Kültürel anlamda alışveriş yapmak istiyoruz. Ben Türkiye’ye ilk kez geliyorum. Bu yüzden burada Belediyelerin nasıl işlediğini öğrenmeye çalışıyorum. Ayrıca İnegöl’le kardeş şehir olmayı düşünüyoruz” dedi. Belediye Başkanı olmadan önce Hemşirelik yaptığını da belirten Brenda Halloran, 1.5 yıldan beri Üniversiteleriyle, gelişmiş teknolojileriyle meşhur 35 bin öğrencisi bulunan 120 bin nüfuslu Waterloo’nun Belediye Başkanlığı görevini sürdürdüğünü ifade etti.

Konuklarına, kestane şekeri, tahta kahvaltı tabağı, kahve fincanı, nazar boncuğu ve duvar saati gibi çeşitli hediyeler veren Belediye Başkan Vekili Yusuf Şen, Kanadalı misafirleri İnegöl’de ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi. Kanadalı misafirlerin Türkler hakkında olumlu kanaatlere sahip olduklarını belirten Başkan Vekili Yusuf Şen, “Gelip burada Türkleri gördükten sonra kanaatleri daha da perçinlendi. Zaten kendileriyle bir çok ortak yanımız var. Bundan dolayı kendileriyle kardeş şehir olabiliriz” şeklinde konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: KANADALI, BELEDİYE, BAŞKANI`NIN, İNEGÖL, ZİYARETİ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.