KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
05 Haziran 2008 - Perşembe 00:09 Bu haber 271 kez okundu
 
KASAP VE SUCUK İMALATHANESİ AÇILDI
ÜRETİLEN ET VE ET ÜRÜNLERİ AB STANDARTLARINDA
- Haberi
KASAP VE SUCUK İMALATHANESİ AÇILDI

İnegöl Belediyesine ait olup, İnegöl Kasaplar Temin ve Tevzii Kooperatifi tarafından işletilmekte olan İnegöl Mezbahasının ikinci katında yapılan Köfte ve Sucuk imalathanesi dün düzenlenen törenle hizmete açıldı.

 

 Açılış töreni sırasında desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a plaket verildi.

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Alanyurt Belediye Başkanvekili Sabri Özdemir, İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Şen, AK Parti İlçe Başkanı Burhan Alıcı ve yönetim kurulu üyeleri, siyasi parti temsilcileri, oda ve dernek başkanları ile mahalle muhtarlarının katıldığı   açılış töreninde ilk konuşmayı İnegöl Kasaplar Temin ve Tevzii Kooperatifi Başkanı Doğan Şengöz yaptı.

 

Doğan Şengöz, “İlçe insanına daha iyi hizmet verebilmek için kooperatif olarak mezbahamız bünyesinde Köfte ve Sucuk İmalathanesini hayata geçirmeyi uygun gördük. Kamuoyu bilsin ki, köfte ve sucuk başta olmak üzere tükettikleri etler AB standartlarında bu merkezde üretilmektedir dedi

 

Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, Böyle bir tören tertip etmemizin amacı, öncelikle köfte ve sucuk gibi insan sağlığını yakından ilgilendiren et ve et ürünleri ile alakalı İnegöl’de böyle bir imalathanenin olduğunu kamuoyuna yansıtabilmektir. Kasap ve köftecilerimizde satılan sucuk ve köftelerin AB standartlarında üretildiğini, bundan dolayı da vatandaşlarımızın güvenle bu ürünleri tüketebileceklerini duyurmaktır” dedi.

 

Konuşmaların ardından İnegöl Kasaplar Temin ve Tevzii Kooperatifi Başkanı Doğan Şengöz tarafından, katkılarından dolayı Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a plaket verildi.

 

Daha sonra Köfte ve Sucuk İmalathanesi hizmete açılarak üretim bölümü gezildi. Tören, konuklara köfte ve sucuk ikramında bulunulması ile sona erdi.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: KASAP, VE, SUCUK, İMALATHANESİ, AÇILDI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.