KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
26 Mayıs 2008 - Pazartesi 00:09 Bu haber 199 kez okundu
 
KOÇ İLKÖĞRETİM`DE REHBERLİK SEMPOZYUMU
SEMPOZYUMA OKUL MÜDÜRLERİ VE REHBERLİK ÖĞRETMENLERİ KATILDI
- Haberi
KOÇ İLKÖĞRETİM`DE REHBERLİK SEMPOZYUMU

Geçtiğimiz Cumartesi günü Vehbi Koç İlköğretim Okulu çok amaçlı salonunda, İnegöl’deki İlköğretim Okulları ile Lise Müdürleri ve Rehber öğretmenlerin katılımı ile Rehberlik Sempozyumu düzenlendi.

 

Sempozyuma, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rehberlik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gürkan Can, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar, İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk, Şube Müdürleri Tahsin Çetinkaya, Mustafa Karaaslan ve Özer Yılmaz, İstanbul Koç Lisesi Rehberlik Öğretmeni Serkan Kahyaoğlu ile İlk ve orta dereceli okul müdürleri ve rehber öğretmenler katıldı.

 

Sempozyumun açış konuşmasını yapan Vehbi Koç İlköğretim Okulu Müdürü Erdoğan Kızmaz, yaptıkları çalışmalar doğrultusunda rehberlikte yeni gelişim ve değişimlerin önemini tüm okullar ile paylaştıklarını söyledi.

 

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Rehberlik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gürkan Can ‘da konuşmasında, öğrencinin okuldaki dengeli davranışlarını takip etmenin, topluma yararlı ve gerekli bir insanın kazandırılması açısından çok önem arzettiğini kaydetti.  Çocuğun çok becerikli ancak aynı zamanda çok dengesiz biri olabileceğine dikkat çeken Prof. Dr. Gürkan Can, “Rehberlik, öğrencilere yönelik ikinci kişilik hizmetleridir diyebiliriz. Okul içerisinde çocukların psikolojik açıdan, arkadaşlarına davranışları açısından, öğretmenlerine karşı tutumlarından, çevreye karşı davranışlarından dolayı pek çok şey söylenebilir. İşte burada Rehberlik devreye girer. Rehberlerin, Danışmanların öğrencileri en sağlıklı bir şekilde yönlendirmeleri gerekmektedir.  Bunun için Rehberler, Danışmanlar her yönüyle bilgili ve bilinçli olmalıdırlar” dedi.

 

Vehbi Koç İlköğretim Okulu dans grubu öğrencilerinin gösterilerinin de yer aldığı Rehberlik Sempozyumu, sunumların yapılmasının ardından Belge dağıtımı ile sona erdi.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: KOÇ, İLKÖĞRETİM`DE, REHBERLİK, SEMPOZYUMU,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.