KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
28 Mayıs 2008 - Çarşamba 00:09 Bu haber 224 kez okundu
 
KOÇ İLKÖĞRETİM`İN MADALYALI ÖĞRENCİLERİNE ÖDÜL
ÖĞRENCİLER KÜÇÜK ALTIN VE TEŞEKKÜR BELGESİYLE ÖDÜLLENDİRİLDİ
- Haberi
KOÇ İLKÖĞRETİM`İN MADALYALI ÖĞRENCİLERİNE ÖDÜL

Vehbi Koç İlköğretim Okulunun, 5, 6, 7 ve 8. sınıflardan üçer öğrenci ile katıldığı Bursa Nilüfer Okulları Matematik Olimpiyatlarında (BUNİMO) altın, gümüş ve bronz madalya alan öğrenciler, dün okulun çok amaçlı salonundaki ödül töreninde Okul Müdürlüğünce de ödüllendirildiler.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İdris Yüzer, “Gönül Köprüsü” programı kapsamında Vehbi Koç İlköğretim Okuluna konuk olarak Bitlis Ahlat’tan Yunus Ensari İlköğretim Okulunun 2 öğretmen ve 35 öğrencisinin de katıldığı ödül töreninin açış konuşmasını yapan Vehbi Koç İlköğretim Okulu Müdürü Erdoğan kızmaz, Bursa’da geçtiğimiz yıl düzenlenen Matematik Olimpiyatlarında 1 altın, 6 gümüş ve 4 bronz madalya aldıklarını, bu yıl daha çok madalya almak için yoğun bir çalışma yaptıklarını söyledi. BUNİMO’ya katılan 150 okuldan bin 800 öğrenci arasından birinciliği almalarının onur verici olduğunu ifade eden Müdür Erdoğan Kızmaz, 8 Haziran 2008 tarihinde yapılacak olan OKS ve SBS’de önemli başarılar elde edeceklerine inandıklarını kaydetti.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk ise, elde edilen başarının, son üç yılda hayırsever devlet işbirliği ile eğitim alanında yapılan yatırımların sonucu olduğunu ifade etti. BUNİMO’da Vehbi Koç İlköğretim Okulunun Bursa birinciliğini aldığını belirten Baştürk, “Öğrencilerimiz ile okulumuzun idareci ve öğretmenlerini kutluyorum.  Bu sene daha iyi başarılar bekliyoruz. Kaliteli Okul ödülünü aldınız. Olimpiyatlarda birinci olduğunuz, şimdi sizden Türkiye birinciliği bekliyoruz. 8 Haziran 2008 Pazar günü büyük bir yarış var. İnşallah Türkiye genelinde derece yapacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından BUNİMO’da  5. sınıflarda gümüş madalya alan Arda Öğütçü, 6. sınıflarda altın madalya alan Yaren Argün, 7. sınıflar Bursa birincisi olup altın madalya alan Cemre Yazıcı, 7. sınıflarda gümüş madalya alan Yunus Emre Çiftçi, 7. sınıflarda bronz madalya alan  Sara Muhammetli, 8. sınıflarda bronz madalya alan Ezgi Topaloğlu’na okul müdürlüğünce birer küçük altın hediye edilerek, birer Teşekkür Belgesi verildi.

132 okul arasından Bursa birincisi olan Vehbi Koç İlköğretim Okulu için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan Teşekkür Belgesini ise Mehmet Baştürk okul Müdürü Erdoğan Kızmaz’a verdi.

Ödül töreni, Ahlat Yunus Ensari İlköğretim Okulu folklor ekibinin halk oyunları gösterisiyle son buldu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: KOÇ, İLKÖĞRETİM`İN, MADALYALI, ÖĞRENCİLERİNE, ÖDÜL,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.