LİMAK  ENERJİ REKLAM
KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 14:45 Bu haber 1247 kez okundu
 
Koronavirüsü İran'a sıçradı
Tüm dünyada belli güçler tarafından silah olarak kullanıldığı iddia edilen Koronavirüsü nasıl olduysa İran'a kadar geldi. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, "Risk çok büyük ve dünya olarak buna hazır olmamız lazım" açıklamasında bulundu.
DÜNYA Haberi
Koronavirüsü İran'a sıçradı

Çin’de yeni tip corona virüs (Covid-19) salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı, biri Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nden olmak üzere, 2 bin 5’e yükseldi.  Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan yapılan açıklamaya göre, ülkede kesinleşen vaka sayısı 11 bin 977’sinin durumu ciddi olmak üzere

74 bin 185’e çıktı. Durumu şüpheli olan vakaların sayısı 5 bin 248’e, müşahede altındakilerin sayısı ise 135 bin 881’e gerilerken, salgından iyileşerek taburcu

olanların sayısı 14 bin 376’ya ulaştı.

Diğer yandan vaka sayısı Hong Kong’da 62’ye yükselirken, Makau Özel İdari Bölgesi’nde 10 olarak açıklandı. Bu arada son 24 saatte 136 kişinin hayatını kaybettiği ülkede, 1749 yeni vaka saptandı.

Söz konusu yeni can kayıplarının 132’si, yeni vakaların da 1693’ü Covid-19 salgının merkezi durumundaki Hubey eyaletinde gerçekleşti. 

Çin Devlet Televizyonu; Wuhan hastanesi başhekimi doktor Liu Zhiming'in virüse bağlı semptomlar nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu. Doktor Zhiming'in başhekimi olduğu hastane, virüsün merkez üssü Wuhan'da karantina alanında en önemli görevi üstlenmiş durumdaydı. Çinli doktor da Corona virüs ile mücadelede üst düzey bir çaba gösteriyordu.

CORONA VİRÜSÜ İRAN'A SIÇRADI

İran'ın yarı resmi haber Ajansı ISNA’nın bildirdiğine göre İranlı yetkililer ülkede ilk corona virüsü vakasının görüldüğünü doğruladı. 

İran Sağlık Bakanlığı’nda çalışan Kiyanoush Jahanpour, ülkenin Qom şehrinde iki kişide corona virüsü vakası tespit ettiklerini söyleyerek bu kişilerin karantina altında tutulduğunu söyledi. Virüs tespit edilen kişilerin hangi ülkenin vatandaşı oldukları ve sağlık durumlarına ilişkin bilgi verilmedi.

Kaynak: (NTV) - NTV Editör:
Etiketler: Koronavirüsü, İran'a, sıçradı,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.