KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
23 Eylül 2010 - Perşembe 18:13 Bu haber 304 kez okundu
 
KÖYLÜ AİLESİ YARDIM BEKLİYOR...
5 YAŞINDAKİ MİNİK MUHAMMET’İN ACİL TEDAVİ OLMASI GEREKİYOR
GÜNDEM Haberi
KÖYLÜ AİLESİ YARDIM BEKLİYOR...

Alanyurt Üçevler Mahallesi 44. sokak numara 22 adresinde mahalle sakinlerinin ve hayırseverlerin yardımı ile yapılan bir evde ailesi ile birlikte yaşamaya çalışan Kazım Köylü ve eşi Saide Köylü, 5 yaşındaki çocukları Muhammet Köylü`nün kalp ve kemik erimesi rahatsızlığı olduğu için devamlı hastaneye götürdüklerini belirttiler.

 

 

Kısa bir süre önce İnegöl`de bir sitede bekçi olarak göreve başladığını belirten Kazım Köylü, "2 aydır bir sitede askeri ücretle bekçilik yapıyorum.

 

 Maddi durumumuz oldukça kötü. 500 lira maaşla 9 kişi geçinmeye çalışıyoruz. Büyük oğlum 4 ay önce askere gitti. Hatay İskenderun`da vatani görevini yapıyor. 5 yaşındaki oğlum rahatsız. Devamlı doktora götürüyoruz.

 

 Kalbinde rahatsız ve kemik erimesi var. Her gün doktora götürüyorum. Ama hiçbir faydası olmuyor. Sefertası Derneği bir kere gıda yardımın da bulundu.

 

Mahalle sakinleri ve hayırseverlerin yardımı ile bir ev sahibi olduk. En küçüğü 6 aylık ve en büyüğü 20 yaşında olmak üzere 7 çocuğum var. Odalarda kapı olmadığı için ve pencerelerden soğuk geldiği için çocuklar hasta oluyor.

 

Önümüz kış yakacağım yok. Askerdeki oğluma para göndermeye çalışıyorum. 500 lira maaşla evde 8 kişiye bakmaya çalışıyorum. Ama yetmiyor. İnegöl`de ki yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyoruz" diye konuştu.

 

 

Evin durumu nedeniyle, her yerden soğuk geldiğinin belirten anne Saide Köylü ise, "Çocukların hepsi rahatsız oldular. Önümüz kış ve yakacak hiçbir şeyimiz yok. Evin durumu ortada kapı ve pencerelerinde sıkıntı var. İnegöl`deki yetkililerden ve hayırseverlerde bize yardım etmelerini istiyoruz" diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: KÖYLÜ, AİLESİ, YARDIM, BEKLİYOR...,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.