KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
15 Eylül 2019 - Pazar 15:29 Bu haber 562 kez okundu
 
Kritik Suriye zirvesi yarın
Ankara yarın kritik Suriye zirvesine ev sahipliği yapacak. Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rus ve İranlı mevkidaşları ile Suriye'yi konuşacak.
SİYASET Haberi
Kritik Suriye zirvesi yarın

Astana formatında 5’inci Üçlü Zirve Toplantısı, Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ev sahipliğinde İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’in katılımları ile 16 Eylül’de Ankara’da gerçekleştirilecek.

 

Üçlü Zirve Toplantısı’nda İdlib başta olmak üzere Suriye’deki gelişmeler değerlendirilerek, çatışma ortamının sona erdirilmesi, mültecilerin gönüllü geri dönüşleri için gereken şartların temini ile kalıcı bir siyasi çözümün tesisi amacıyla önümüzdeki dönemde atılacak müşterek adımlar istişare edilecek.

 

Devlet Başkanı Erdoğan’ın zirve vesilesiyle mevkidaşlarıyla çeşitli görüşmeler gerçekleştirerek ikili ilişkilerin yanı sıra güncel, bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulunmaları da öngörülüyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kritik, Suriye, zirvesi, yarın,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.