KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
13 Mayıs 2008 - Salı 00:10 Bu haber 241 kez okundu
 
KÜÇÜKÇALIK LİSESİ`NDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI
KAMPANYADA KIZILAR`A 75 ÜNİTE KAN VERİLDİ.
- Haberi
KÜÇÜKÇALIK LİSESİ`NDAN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Nuh Mehmet Küçükçalık Lisesi Müdürlüğü ve Türkiye Kızılay Derneği İnegöl Şubenin işbirliği ile dün okul salonunda, okulun idarecileri, öğretmenleri, öğrenci velileri ve 18 yaşından büyük öğrencilere yönelik Kan Bağışı Kampanyası düzenlendi.

1868’den beri faaliyetlerini sürdüren Türk Kızılay’ının düzenlediği Kan Bağışı Kampanyalarına, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenci velileri ve 18 yaşından büyük öğrencilerle birlikte katıldıklarını belirten Nuh Mehmet Küçükçalık Lisesi Müdürü Müslim Serbest, amaçlarının kaza geçiren veya ameliyat olan insanların kan ihtiyaçlarının karşılanması için Kızılay’a katkıda bulunmak olduğunu söyledi. “Kan hayattır” diyen Müdür Müslim Serbest, kana ihtiyaç duyan insanlara  bu vesile ile katkıda bulunmanın bir insanlık görevi olduğunu kaydetti. 4 idareci, 36 öğretmen ve 18 yaşından büyük öğrencilerle birlikte katıldıkları Kan Bağışı Kampanyasının dün 10.00 ile 17.00 saatleri arasında gerçekleştirildiğini ve 75 ünite kan toplandığını anlatan Müslim Serbest, kan bağışı işlemlerini yürüten Bursa Kızılay Kan Merkezi görevlilerine, Kızılay Derneği İnegöl Şubesi Başkanı Gündoğdu Arıyürek’e ve kan bağışında bulunan öğretmen, öğrenci ve öğrenci velilerine teşekkürlerini sundu.

Kızılay Derneği İnegöl Şubesi Başkanı Gündoğdu Arıyürek’de konuşmasında, tüm Türkiye’de Kan Bağışı Kampanyalarına karşı ilginin artığını belirterek, “Bu kampanyalardan birini de Nuh Mehmet Küçükçalık Lisesinde gerçekleştirdik. Alınan kanlar Bursa’da çeşitli tıbbi kontrollerden geçirildikten sonra İnegöl Devlet Hastanesinde ihtiyaç sahiplerine veriliyor. Nüfusu 200 bini geçen İnegöl’de halkın Kan Bağışı Kampanyalarına daha fazla katılmasını istiyoruz. Geçtiğimiz yıl İnegöl Devlet Hastanesinde 8 bin civarında hasta ameliyat edildi. Biz ise aynı yıl içerisinde toplam 4 bin ünite kan ancak toplayabildik. Aradaki fark çok büyük” dedi. Arıyürek, Nuh Mehmet Küçükçalık Lisesi Müdürü Müslim Serbest başta olmak üzere kampanyaya katılan öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: KÜÇÜKÇALIK, LİSESİ`NDAN, KAN, BAĞIŞI, KAMPANYASI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.