KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
23 Nisan 2008 - Çarşamba 00:12 Bu haber 238 kez okundu
 
KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ HAZIRLIKLARI
FESTİVAL KOMİTESİ İLK TOPLANTISINI YAPTI
- Haberi
KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ HAZIRLIKLARI

İnegöl Belediyesi tarafından her yıl düzenlenerek geleneksel hale getirilen ve yabancı ülkelerden gelen folklor ekipleri ile uluslar arası hüviyete bürünen Kültür Sanat Festivalinin beşincisi için hazırlıklara başlandı.

Kültürpark içerisindeki Amfi Tiyatro ve çevresindeki alanlarda gerçekleştirilecek olan beşinci Uluslararası Kültür Sanat Festivali ile ilgili ile bilgiler vermek üzere, Kültür Sanat Komisyonu üyeleri Nedim Bayram, Doğan Şengöz, Ahmet Güleç ve Müfit Besler ile birlikte dün bir basın toplantısı düzenleyen İnegöl Belediye Başkan Yardımcısı ve Festival Genel Koordinatörü Yusuf Şen, Ağustos ayında düzenlemeyi planladıkları festival için hazırlıklara start verdiklerini söyledi.

Geçmiş yıllardaki tecrübeleri ile daha doyurucu, daha geniş kapsamlı, daha zengin içerikli bir festival gerçekleştireceklerini ifade eden Başkan Yardımcısı Yusuf Şen, festival için daha önceki yıllarda 5 ülkeden halk oyunları ekiplerini davet ettiklerini, bu yıl bu sayıyı artıracaklarını, festival kapsamında yine sinema ve tiyatro günleri düzenleyeceklerini, geçen festivallere göre daha şöhretli sanatçıları İnegöl halkı ile buluşturacaklarını kaydetti. Festivalin 7-8 gün sürdüğünü ancak bu işin mutfağının yorucu ve yoğun geçtiğini dile getiren Şen, komisyon olarak sürekli bir araya gelerek seyir kalitesi yüksek bir festival için istişareler yaptıklarını, vatandaşların da festival ile ilgili her türlü öneri, görüş ve fikirlerini belirtebileceklerini bildirdi. Şen, bu işe emek veren herkese teşekkür etti.

Kültür Sanat Komisyonu üyesi ve AK Partili Belediye Meclisi üyesi Nedim Bayram ise, her yıl eksiklikler ile ilgili tespitler yaptıklarını, ortak kararlarla bu eksiklikleri gidermeye çalıştıklarını söyledi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: KÜLTÜR, SANAT, FESTİVALİ, HAZIRLIKLARI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.