KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
27 Mayıs 2008 - Salı 00:09 Bu haber 185 kez okundu
 
KÜTAHYALILAR, DAYANIŞMA GECESİNDE BULUŞTU
ˮˮBİR TOPLUM MAYASI KÜLTÜR VE ADETLERİDİR
- Haberi
KÜTAHYALILAR, DAYANIŞMA GECESİNDE BULUŞTU

 

İnegöl Domaniçliler Kültür ve Yardımlaşma Derneğince düzenlenen 2. Geleneksel Kütahyalılar Gecesi programı, geçtiğimiz Pazar akşamı kapalı spor salonunda gerçekleştirildi.

 

Kütahyalılar gecesine Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Belediye Meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, dernek ve oda başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Gecenin açış konuşmasını yapan Domaniçliler Kültür Derneği Başkanı Mesut Yeşil, “Atatürk bizlerden kültürümüze sahip çıkmamızı istemiştir.  Bir toplumun mayası kültürdür, adetleri, gelenekleri, töresidir. Bizim kültürümüzün güzelliği yüce Dinimizin güzelliğinden gelir. Her topluluğun kendine has kültürü var. Bizlere düşen, gelecek kuşaklara gelenek, görenek ve adetlerimizi aktararak yaşatmaktır” dedi.

 

Belediye Başkanı Alinur Aktaş’da kısa konuşmasında, İnegöl’de, Türkiye’nin birçok il ve ilçesinden, ayrıca Balkanlar ve Kafkaslardan gelen insanların birlik beraberlik içerisinde, kardeşçe yaşadıklarını ifade ederek “Bu insanlar hem İnegöl’e hizmet ediyor hem de kültürlerini yaşatmaya çalışıyorlar. Biz de Belediye olarak yöresel derneklerimizin çalışmalarına elimizden geldiği kadar destek oluyoruz dedi.

 

Dernek üyelerinden Hasan Kandıra’nın Nasrettin Hoca canlandırmasının ardından Esma Bağcı okuduğu şiirle salında duygulu anların yaşanmasına neden oldu. Türk Halk Müziği sanatçısı Tevfik Özşahinler’in okuduğu türkülerin ardından, derneğin Kız ve Erkek folklor ekipleri, Domaniç yöresi halk oyunlarından örnekler sundular. Gece, Derneğe gelir elde etmek amacıyla düzenlenen, sürpriz hediyelerin yer aldığı hediye çekilişi ile son buldu.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: KÜTAHYALILAR,, DAYANIŞMA, GECESİNDE, BULUŞTU,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.