KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 19:13 Bu haber 416 kez okundu
 
Meclis toplantılarına ‘canlı’ takip
BÜYÜKŞEHİR’DE EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISI
GÜNDEM Haberi
Meclis toplantılarına ‘canlı’ takip

Büyükşehir Belediyesi’nin Eylül ayı olağan meclis toplantısı, belediyenin web sitesi, mobil uygulamalar ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlandı. Yayınların bundan sonraki her meclis toplantısında ve tüm ihalelerde canlı olarak yapılacağını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “İlerleyen süreçte belediyemiz ile ilgili her toplantı, şeffaf şekilde vatandaşımızın takibi altında olacak” dedi.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Eylül ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Başkan Aktaş yönetiminde yapılan toplantı, ilk kez internet uygulamaları üzerinden canlı yayınlandı.

Yüksek nitelikli yayın

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, meclis toplantılarının ve Büyükşehir’de yapılan ihalelerin aynı yöntemle şeffaf olarak sesli şekilde takip edileceğini söyledi. Projenin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler ile Bilgi İşlem daire başkanlıkları tarafından hayata geçirildiğini belirten Başkan Aktaş, “Şu anda yaptığımız toplantı da canlı izleniyor. İlgili daire başkanlıklarımız tarafından verilen bu hizmet için tamamen öz kaynaklarımız kullanılıyor. İlave hiçbir ücret ve kiralama sözkonusu değil” diye konuştu.

Başkan Aktaş, yayınların ‘ihale salonlarında 1’er adet, meclis salonunda da 4 adet’ yüksek nitelikli kameralarla yapıldığını ifade etti. Toplantıların Büyükşehir Belediyesi’ne ait web sitesi üzerinden, mobil uygulamalardan ve sosyal medya hesapları üzerinden takip edilebileceğini yineleyen Başkan Aktaş, “İlgilenen tüm vatandaşlarımız, meclis ve ihale toplantılarını belirlenen saatlerde izleyebilirler” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Meclis, toplantılarına, ‘canlı’, takip,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.