KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
27 Mayıs 2008 - Salı 00:09 Bu haber 144 kez okundu
 
MERAKLA BEKLENEN TOKİ MÜRACAATLARI BAŞLADI
MÜRACAATLARIN İLK GÜNÜNDE 132 BAŞVURU YAPILDI
DÜNYA Haberi
MERAKLA BEKLENEN TOKİ MÜRACAATLARI BAŞLADI

İnegöl ün geleceğine yön verecek, yeni İnegöl projesinin yapı taşını oluşturan toki evleri için başvurular dün itibariyle başladı. tokiden ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar tarafından başvuruların ilk gününde 132 başvuru yapıldı.

 

İnegölde aylardır merakla beklenen toki evleri için müracaatlar başladı. Geliri düşük aileler için yapılacak olan f ve f2 tipi evlerin başvuruları İnegöl belediyesince, orta ve geliri yüksek aileler için yapılacak olan c ve c–2 tipi konutların başvuruları ise halk bankasında dünden itibaren kabul edilmeye başlandı.

 

Halk bankası İnegöl şubesinde kabul edilen c ve c2 konut tiplerine ilk gün toplam 32 başvuru yapılırken, fakir aileler için yapılacak olan f ve f2 tipi evler için ise İnegöl belediyesine toplam 100 başvuru yapıldı.

 

C ve c2 tipi konutlar için kayıt sırasında 2000 ytl alınırken, fakir aileler için yaptırılan konutlar için başvuru esnasında herhangi bir ücret alınmıyor.

 

Dün itibariyle başlayan toki müracaatları 6 Haziran tarihine kadar İnegöl belediyesi ve halk bankasında alınmaya devam edilecek.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: MERAKLA, BEKLENEN, TOKİ, MÜRACAATLARI, BAŞLADI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.