KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
02 Mayıs 2008 - Cuma 00:11 Bu haber 212 kez okundu
 
MEZARLIKLARDA YABANİ OT TEMİZLİĞİ
BAŞKAN VEKİLİ YUSUF ŞEN ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ.
DÜNYA Haberi
MEZARLIKLARDA YABANİ OT TEMİZLİĞİ

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğünün tarafından, İnegöl şehir merkezindeki Mezarlıklarda genel temizlik çalışmaları başlatıldı.

Dün, Temizlik İşleri Müdürü Ali Uzun ile birlikte temizlik çalışmalarının sürdüğü İstanbullu Hasan Mezarlığına giden Belediye Başkan Vekili Yusuf Şen, her yıl Mayıs ayında başlattıkları ve yılda 2-3 kez gerçekleştirilen yabani ot temizliğinin bundan böyle rutin olarak yapılacağını söyledi.

Bu çalışma için  Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı 8 kişilik ekibin yıl boyu görevlendirildiğini belirten Yusuf Şen, “Bu çalışmalarımız, başta mezarlıklar olmak üzere yabani ot biten cadde ve sokaklar ile yol kenarlarında da sürdürülecektir” dedi.

Geçtiğimiz yıl tüm mezarlıkların yürüyüş yolları, çevre duvarları, panel çit uygulamaları ve tabelaları ciddi bir çalışma sonucu tamamlandığına işaret eden Şen, Mezarlıklardaki bu çalışmalara ek olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da yabani ot temizliği, ilçedeki Kavaklaraltı, Hastane, Orhaniye, Mahmudiye (Eski) Mahmudiye (Yeni), Mesudiye (Eski), Mesudiye (Yeni), İstanbullu Hasan, Akhisar ve Huzur olmak üzere 10 mezarlıkta toplam 148 Bin 536 M2’lik alanda devam edeceğini ifade etti.

Bu çalışmalar sırasında Mezarlıklarda atıl durumlardaki alanların da düzenlenecek ve işlevini yitiren hendeklerin doldurularak yeşillendirileceğini anlatan Şen, “Mezarlıklarımızda, 3 boyutlu kent bilgi sistemimizin bir parçası olacak olan MEBİS (Mezarlık Bilgi Sistemi) projesini, hayata geçirecek gerekli alt yapı ve veri tabanı çalışmaları da hazırlanmış ve Akhisar ile Huzur Mahalleleri dışındaki tüm mezarlıklarımızda tamamen sonuçlandırılmıştır. Bu iki mahallemizde de İmar uygulamaları ile birlikte bu işlem tamamlanacaktır. Belediye olarak halkımızın rahatı, huzuru ve sağlığı için gereken bütün özeni göstererek çalışmalarımızı geçmiş yıllardaki duyarlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Çevre temizliği konusunda da değerli ilçe halkımızın aynı duyarlığı göstereceğine inanıyoruz. Sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşama ideali ancak ‘Ortak Hareket ve Sorumluluk Anlayışı” ile gerçekleşecektir. Bu çalışmada ilçe halkımızdan bize yoğun destek vermelerini istiyor, yapılan bütün faaliyetlerin İnegöl’e ve İnegöl insanına hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: MEZARLIKLARDA, YABANİ, OT, TEMİZLİĞİ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.