KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
08 Mayıs 2008 - Perşembe 00:11 Bu haber 176 kez okundu
 
MOYAF 2008, TÖRENLE İZLENİME AÇILDI
AÇILIŞA SANAYİ VE TİCARET BAKANI ZAFER ÇAĞLAYAN YAPTI.
DÜNYA Haberi
MOYAF 2008, TÖRENLE İZLENİME AÇILDI

Modef fuarcılık tarafından organize edilen 1. İnegöl mobilya yan sanayi ve ahşap teknolojileri fuarı moyaf 2008 bugün hikmet şahin kültürparkı içerisindeki uluslar arası fuar merkezinde sanayi ve ticaret bakanı zafer çağlayanında katılımıyla düzenlenen coşkulu bir törenle izlenime açıldı.

 

 Açılış törenine sanayi ve ticaret bakanı zafer çağlayanın yanı sıra, bursa valisi şehabettin Harput, bursa milletvekilleri Sedat kzılcıklı ve Mehmet tunçak, ak parti bursa ill başkanı Sedat yalçın, Türkiye esnaf ve sanatkârları konfederasyonu genel başkanı bendevi palandöken, İnegöl kaymakamı durmuş gençer, belediye başkanı Alinur aktaş, belde belediye başkanları,  siyasi parti temsilcileri oda ve dernek başkanları, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan törende ilk konuşmayı yapan İnegöl mobilyacılar odası başkanı Hamdi idil, 95 firmanın katıldığı moyaf 2008 de mobilyacı esnafı son teknoloji ürünü ahşap işleme makineleri,  kumaş deri kesim ve dikiş makineleri, mobilya yan sanayi ürünleri ve mobilya aksesuarları gibi birçok çeşidi bulma imkânı bulacağını ifade etti.

 

 Sanayi ve ticaret bakanı zafer çağlayan ise inegölün mobilya konusunda Türkiye ve dünyada imzasını attığını söyledi.  

 

Türkiyenin fuarcılık alanında çok önemli bir noktaya geldiğini belirten bakan çağlayan fuarların üreticiyle alıcının bir araya geldiği sektördeki bütün firmaların bir araya geldiği ve kendine çeki düzen verdiği yer olduğunu dile getirdi.

 

 

Sanayi ve ticaret bakanlığına bağlı KOSGEB te 1 Mayıstan itibaren sanayi kuruluşlarına makine ve teçhizat alabilmeleri için 0 faizli 18 ay taksitle kredi verdiklerini söyleyen çağlayan, bu krediyle iletmelerin kendilerini geliştirerek büyüyeceğini dile getirdi.

 

 

Yapılan konuşmaların ardından 7–11 mayıs tarihleri arsında mobilya yan sanayi ürünlerini mobilyacı esnafıyla buluşturacak olan moyaf 2008 in açılışı yapılarak gezildi.

 

İnegöl mobilya yan sanayi ve ahşap teknolojileri fuarında, son teknoloji mobilya yapı elemanları üreteciyle buluştu. Fuarda en çok ilgi çeken ürünler arasında dokunmatik ve uzaktan kumandalı çekmeceler yer aldı.

 

Fuara katılan firmalar ise fuardan beklentilerinin büyük olduğunu belirterek tüm mobilyacı esnafını fuara davet ettiler.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: MOYAF, 2008,, TÖRENLE, İZLENİME, AÇILDI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.