KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
05 Nisan 2020 - Pazar 15:57 Bu haber 941 kez okundu
 
Nilüfer’de marketlere sıkı denetim
Nilüfer Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İçişleri Bakanlığı genelgesi ve Bursa İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı çerçevesinde ilçedeki marketlerde halk sağlığı için denetimlerini sürdürüyor. Ekipler, marketlerdeki maske kullanımı, müşteri kapasitesi ve satış yöntemleri hakkında yetkilileri uyarırken, kurallara uymayanlara idarî para cezası kesildi.
BURSA HABER Haberi
Nilüfer’de marketlere sıkı denetim

Nilüfer Belediyesi, koronavirüs salgını dolayısıyla İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ve Bursa İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun aldığı kararlar doğrultusunda denetimlerine aralıksız devam ediyor. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, pazar denetimlerinin yanı sıra marketlerde de denetim yaptı. Halkın alışveriş yaptığı marketlerde uygulamaları yerinde denetleyen ekipler, ekmek reyonları, manav bölümlerini titizlikle kontrol etti.

 

Ekipler ayrıca market yetkililerini maskesiz müşteri alınmaması ve aynı anda toplam metrekarelerinin onda biri kadar müşteri kabul etmesi hususunda uyararak, yayınlanan genelge hakkında tebligat yaptı. Denetimler sırasında kurallara uymayan işletmelere de idarî para cezası kesildi. Alışveriş yapan müşteriler, ekiplere teşekkür ederek, alınan tedbirlerden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nilüfer’de, marketlere, sıkı, denetim,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.