KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
11 Şubat 2020 - Salı 11:00 Bu haber 2378 kez okundu
 
Nilüferli Yüzücü Turnalı Milli Takım'da
Nilüfer Beldiyesporlu yüzücü Polat Uzer Turnalı, Türkiye Açık Su Yüzme Şampiyonası Milli Takım ve Aday Kadro Belirleme Yarışmaları’nda şampiyon oldu. Nilüferli yüzücü Genç Milli Takım’a da seçilme hakkı kazandı.
SPOR Haberi
Nilüferli Yüzücü Turnalı Milli Takım'da

Türkiye Açık Su Yüzme Şampiyonası Milli Takım ve Aday Kadro Belirleme Yarışmaları 6-9 Şubat tarihleri arasında Kocaeli Gebze’de yapıldı. Nilüfer Belediyesporlu genç yüzücü Polat Uzer Turnalı, 10.000 metrede 01:56:18'lik derecesiyle 18 Yaş Türkiye Şampiyonu oldu.  Turnalı, aynı zamanda “Açık Yaş” Türkiye ikinciliği de elde ederek, Türkiye Yüzme Genç Milli Takımı’na seçildi. Polat Uzer Turnalı, 8 Mart 2020 tarihinde İsrail’de yapılacak olan LEN  OPEN WATER CUP 2019-Leg 1 yarışmalarında Türkiye’yi  ay yıldızlı mayo ile temsil edecek.


Genç yüzücü ve antrenörlerini kutlayan Nilüfer Belediye Başkanı  ve Nilüfer Belediyespor Başkanı Turgay Erdem, “Profesyonel takımların yanı sıra yüzme, atletizm, cimnastik, karate gibi amatör branşlarda da genç sporcularımız Türkiye şampiyonlukları kazanarak, ülkemizi uluslararası arenada  da başarıyla temsil ediyorlar. Spora ve sporcuya yaptığımız yatırımları önümüzdeki dönemde artırarak sürdüreceğiz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nilüferli, Yüzücü, Turnalı, Milli, Takım'da,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.