KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
03 Eylül 2010 - Cuma 14:59 Bu haber 309 kez okundu
 
ÖLDÜRÜP GÖMDÜLER ÜZERİNE FİDAN DİKTİLER
YENİCE CİNAYETİ SANIKLARINA MÜEBBET HAPİS TALEBİ...
KÜLTÜR SANAT Haberi
ÖLDÜRÜP GÖMDÜLER ÜZERİNE FİDAN DİKTİLER

Av tüfeğiyle vurdukları 24 yaşındaki Seyhan Zafer`i mezara gömdükten sonra üzerine çam fidanı diken ikisi tutuklu 8 sanığın duruşması karar aşamasına geldi. Cumhuriyet savcısı, tutuklu 2 sanık için müebbet hapis talebinde bulundu.


Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesi`nde "adam öldürmek" suçundan ömür boyu hapis cezası istemi ile açılan davada, 22 yaşındaki sanık Rıdvan Y., "A.Ç. ile Seyhan Zafer, tartışıyordu. A.Ç.`nin elindeki av tüfeği ateş alınca Seyhan vuruldu. Öldüğünü anlayınca oturup plan yaptık ve başkasının mezarına gömerek üzerine çam fidanı diktik" dedi.


Yenice beldesinde 30 Ocak 2009 tarihinde meydana gelen olayda, ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu Seyhan Zafer, jandarmaya gelen bir ihbar üzerine 36 gün sonra belediye mezarlığında 2001 yılında ölen Müşteba Demir`in mezarına gömülü olarak bulundu. Üzerine 4 çam fidanı dikilen mezardan çıkarılan Seyhan Zafer`in, av tüfeği ile göğsünden ve kasığından vurularak öldürüldüğü belirlendi.


"Seyhan ile A. arasında daha önce bir kavga nedeniyle husumet vardı" diyen Rıdvan Y., "Olay akşamı, ben, A., Seyhan ve Erhan otomobille gezmeye çıktık. Birlikte alkol aldık. Daha sonra Edebe yoluna girdik ve A. arabayı kenara çekti. Biz araçtan inip biraz uzaklaştık. A. ile Seyhan araçta konuşuyorlardı, daha sonra onlar da indi. Aralarında kavga çıktı. Seyhan tüfeğin namlusundan tutuyordu. Tartışma sırasında silah ateş aldı ve Seyhan vuruldu. Biz de yanlarına gittik. Bir süre sonra Seyhan öldü. A., birlikte bir plan yapmamızı istedi. Oturup plan yaptık. Seyhan`ı bagaja koyup bizim evden kazma ve kürek alarak cesedi Yenice Mezarlığı`nda bir mezara gömdük. Sonra da üzerine çam fidanı diktik" diye konuştu.


Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesi`nde karar aşamasına gelen duruşmada mütaala veren Cumhuriyet Savcısı Nevzat Turgut, tutuklu bulunan Rıdvan Y. ile Samet G.`nin TCK`nın 81. maddesine göre ömür boyu hapis cezasına çarptırılmasını istedi. Savcı Turgut, 6 tutuksuz sanık E.K., A.Ç., E.G., B.K., B.A. ve B.Ş.`nin ise beraatini talep etti. Mahkeme heyetindeki değişiklik nedeniyle duruşma karar verilmek üzere eylül ayına ertelendi.


Duruşmayı izlemek için adliyeye gelen Seyhan Zafer`in yakınları, tüm sanıklara ceza verilmesi gerektiğini söyledi. Duruşma çıkışında yakalarına çocuklarının fotoğrafını takan baba Hikmet ve anne Dürdane Zafer ile yakınları, adliyeyi üzüntü içinde terk etti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ÖLDÜRÜP, GÖMDÜLER, ÜZERİNE, FİDAN, DİKTİLER,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.