KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
29 Eylül 2010 - Çarşamba 17:59 Bu haber 210 kez okundu
 
POLİS ADAYLIĞI BAŞVURULARI BAŞLADI
EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ`NCE ALINACAK 10 BİN POLİS ADAYI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI
EĞİTİM Haberi
POLİS ADAYLIĞI BAŞVURULARI BAŞLADI

Emniyet Genel Müdürlüğünce, Kamu Personeli Seçme Sınavı  sonuçlarına göre 10 bin polis adayı alınacak. Başvurular bugünden itibaren 14 Ekime kadar yapılabilecek.

Emniyet Genel Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, polis meslek eğitim merkezlerine alınacak öğrencilerin başvuru işlemleri bugün başladı.

Gelecek yıl başlatılacak 10 ve 11. dönem polis meslek eğitimlerine, 2009 ve 2010 yıllarında KPSS-P3 puan türünden 60 ve üzerinde puan alan ve en az 4 yıllık yükseköğretim kurumlarından veya denkliği kabul edilen yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilecek.

Polis Meslek Eğitimleri`ne 9 bin 500 erkek, 500 bayan toplam 10 bin aday asıl  bu miktarların yüzde 30`u olan 2 bin 850 erkek, 150 bayan toplam 3 bin aday ise yedek olarak alınacak. Yapılan sınavlar neticesinde başarılı olan adaylar, İstanbul Adile Sadullah, İstanbulArnavutköy, İzmirBornova, Mersin, Aydın, Bilecik, Eskişehir ve Çankırı POMEM Müdürlüklerinde eğitim görecekler.

Adaylar, başvuru koşulları ve diğer konularla ilgili ayrıntılı bilgiyi il emniyet müdürlüklerinin eğitim şube müdürlüklerinden ve ``www.egitim.pol.tr`` internet adresinden öğrenebilecekler. 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: POLİS, ADAYLIĞI, BAŞVURULARI, BAŞLADI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.