KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
04 Nisan 2020 - Cumartesi 15:49 Bu haber 1206 kez okundu
 
Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu, 28 Şubat karanlığını yırtıp atmıştı
Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı gün geçtikçe artarken, ülkedeki ilk koronavirüs vaksına bakan hekim olan Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu, virüse yenik düşerek hayatını kaybetti. Tıp dünyasında çok sevilen bir isim olan Prof. Dr. Taşçıoğlu, tarihe post modern darbe olarak geçen 28 Şubat döneminde de başörtülü öğrencilerin koruyucusu olarak biliniyordu.
GÜNDEM Haberi
Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu, 28 Şubat karanlığını yırtıp atmıştı

 

Çin’de ortaya çıkarak tüm dünyada hızla yayılım gösteren korona virüsü ülkemizde de etkili olurken İstanbul Üniversitesi (İÜ) Çapa Tıp Fakültesi Dahiliye Profesörlerinden Prof.Dr. Cemil Taşcıoğlu bir hastasından kaptığı koronavirüs (kovid-19) nedeniyle 15 günlük yaşam mücadelesini kaybederek vefat etti.

 

Öğrencileriyle hastaları tarafından çok sevilen ve de "hocaların hocası" olarak anılan Prof. Cemil Taşcıoğlu’nun vefatı tüm sağlık camiasını yasa boğdu. 67 yaşında hayatını kaybeden Taşçıoğlu Nakkaştepe Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 

28 ŞUBAT SÜRECİNDE BAŞÖRTÜLÜ ÖĞRENCİLERİN KORUYUCUSUYDU

 

Emekliliği gelmesine rağmen çok sevdiği mesleğini bırakmayan ve bugüne kadar binlerce öğrenci yetiştiren Taşçıoğlu’nun vefatının ardından kendisiyle ilgili bilinmeyenlerde ortaya çıkmaya başladı.

 

Öyle ki kendisi gibi doktor olan İbrahim Topçu’nun sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı paylaşımda Taşçıoğlu’nun başörtülü öğrencilerin koruyucusu olduğunu söyledi.

 

Topçu paylaşımında, “Hocamı tanıdığımda karanlık 28 Şubat günleriydi. Rektöre ve YÖK’e rağmen başörtülü talebelerini derslere alıyor ve onlara çalışkanlıkları nedeniyle iltifat ediyordu. Ayrımcılığı kabul etmediğini açıkça söylüyordu. Kalbimizde taht kurmuştu. Üniversite yönetimi uzun süre hocaya baskı yaptı ama o direndi. O günlerde karar vermiştim birgün hoca olursam ayrım gözetmeksizin bütün öğrencilerimin hocası olmaya. Seni her şeyinle sevdik hocam Cemil Tasçıoglu. Gerçek bir hekimdiniz. Hatıranızın önünde hürmetle eğiliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bunun yanı sıra merhum Cemil Taşçıoğlu’nun babası ve amcasının da kapatılan Refah Partisi kurucularından olduğu öğrenildi.

 

TAŞÇIOĞLU’NUN ADI İSTANBUL’DAKİ HASTANEYE VERİLDİ!

 

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüsü nedeniyle hayatını kaybeden Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun adının Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesine verildiğini açıkladı.

 

Hastanenin yeni adı Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi oldu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Prof., Dr., Cemil, Taşçıoğlu,, 28, Şubat, karanlığını, yırtıp, atmıştı,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.