KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
23 Nisan 2008 - Çarşamba 00:12 Bu haber 208 kez okundu
 
ŞAVŞATLILAR DERNEĞİ OLAGAN KONGRESİ
TEK LİSTE İLE GİRİLEN KONGREDE BAŞKANLIĞA İBRAHİM KUMAŞ GETİRİLDİ
DÜNYA Haberi
ŞAVŞATLILAR DERNEĞİ OLAGAN KONGRESİ

Şavşatlılar Sosyal Yardımlaşma Derneğinde nöbet değişimi

Başkanlığa İbrahim Kumaş getirildi

İnegöl`de iki yıl gibi kısa bir süre önce kurulmasına rağmen 795 üyeye ulaşan Şavşatlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin ikinci olağan genel kurul toplantısı, dün saat 14.00 de dernek lokalinde yapıldı. Derneğin kurucu Başkanı Vezir Turan aday olmayınca Başkanlığa İbrahim Kumaş getirildi.

Derneğin 795 üyesinden 125`inin katıldığı toplantıda derneğin 2006-2007 faaliyet raporunu okuyan Başkan Vezir Turan, sadece iki yıllık bir derneğin, İnegöl`de yaşayan Şavşatlılarda taze umutların yeşermesine, İnegöl kamuoyunda olumlu imajın doğmasına neden olduğunu söyledi. Ben bilirimci değil, ortak akılı harekete geçiren, herkese eşit mesafede adil ve eşitlikçi, her kör kuruşun hesabını veren, herkesi siyasi düşünce, felsefi inanç farkı gözetmeksizin bir tutma, kardeş yapma, derneği belirli bir görüşün, ideolojinin etkisi altına aldırmama yönetim anlayışını hakim kıldıklarını ileri süren Vezir Turan, Ramazan ayında  hayır sever hemşerilerin yardımlarına aracılık yaparak, yaklaşık 200 adet gıda yardım paketi ile iki Kurban Bayramında 250 kurban payını ihtiyaç sahiplerine, üye veya hemşeri olup olmadıklarına bakmadan dernek aracılığı ile dağıttıklarını, muhtelif tarihlerde ameliyat olan hastalara 100 üniteden fazla kan bağışında bulunmaya aracılık ettiklerini Huzurevinde iftar yemeği verdiklerini, İnegöl Kapalı Spor salonunda coşku ve heyecan dolu  iki kez Kurtuluş Şenliği düzenlediklerini, Belediyenin düzenlediği Kültür Sanat Festivallerine katılarak, hem stant açıp hem folklor gösterileri yaparak hem de yöresel yemek ikramlarıyla tüm İnegöllülerle kaynaştıklarını, kültür alışverişinde bulunduklarını belirtti.

Konuşmanın ardından tek liste ile seçime gidildi. Toplantıya katılan 125 üyenin oy birliği ile İnegöl Şavşatlılar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığına İbrahim Kumaş getirilirken, Yönetim Kurulu üyeliklerine Metin Kaya, Mevlüt Bilgin, Süleyman Özkan, Ersin Bahçeci, Metin Demir ve Emirhan Torun, Denetleme Kurulu üyeliklerine Fuat Akdemir, Metin Elmacı ve Mustafa Zengin seçildiler.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ŞAVŞATLILAR, DERNEĞİ, OLAGAN, KONGRESİ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.