KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
26 Nisan 2008 - Cumartesi 00:12 Bu haber 282 kez okundu
 
SEFERTASI DERNEĞİ YENİ YERİNDE HİZMETTE
ˮSEFERTASI, İYİLİK MERKEZİ OLMAYA DEVAM EDECEKˮ
- Haberi
SEFERTASI DERNEĞİ YENİ YERİNDE HİZMETTE

İnegöl’ün iyilik harekete Sefertası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin idari binası dün düzenlenen törenle hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan dernek başkanı Oğuz Tümer, iyilik sever insanların destekleriyle yüzlerce insana çeşitli yardımlarda bulunduklarını söyledi.

AK Parti Bursa Milletvekili Sedat Kızılcıklı, Kaymakam Durmuş Gençer, İnegöl Belediye Başkanvekili Yusuf Şen, AK Partili Belediye Meclisi üyeleri Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Engin Yılmaz, Genel Müdür Yardımcısı Recep Koçak, program yapımcısı Ramazan Abi ile çok sayıda davetlinin katıldığı açılış töreninde konuşan Sefertası Derneği Başkanı Ozan Tümer, 2003 yılında Süper Kanal Televizyonunda Sefertası programı ile bu hayırlı çalışmayı başlattıklarını belirterek, “Program sırasında bir aile, iki aile derken yaşantımızda yoksulların ve yoksulluğun olmadığını, bu konuya ne kadar uzak olduğumu fark etmiştik.

Sefertası Derneğinin 2003 yılından beri Deniz Feneri Derneğinin küçük örneği olarak işe işe başlayıp, bugün büyük yardımlar yaptığını ifade eden Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Engin Yılmaz, “Deniz Feneri olarak bir poşetle bir fakire yardımla başladık. Tek başına olmuyordu. Yerel ve genel sivil toplum örgütleri ile ulaşmadığımız kasaba, köy kalmadı. Deniz Feneri 6 bin lisede 400 bin öğrenciye yardım yaptı. 2007 yılında 135 milyon YTL’lik yardım yaptık. Türkiye’de ve 40 ülkede yardıma koşuyoruz dedi.

 Türkiye’de en çok kaza kazanılan yerin İstanbul, fakir ve sokakta kalan en çok insanında İstanbul’da bulunduğuna dikkat çeken Kaymakam Durmuş Gençer, “Zengin ve büyük yer olunca fakir insan olmaz diye düşünürdüm. İnegöl’e geldim, İnegöl’de büyük bir yer. Bu kadar ihracatı ve fabrikası var. Aş ve iş derdinden memleketlerini bırakıp gelenler muhtaç duruma düşebiliyorlar. Onlar bizim insanlarımız. Onları kucaklamalıyız dedi.

 Dayanışma ve kaynaşmanın İslam dininin emri olduğunu dile getiren AK Parti Bursa Milletvekili Sedat Kızılcıklı ise, “Bir tarafta komşusu aç iken tok yatan anlayışı var. Bugün dünyanın güçlü devletleri keşke bu anlayışı devam ettirebilseler. Bugün aç gözlülük var, her şey benim olsun anlayışı var. Böyle bir anlayış olduğu için zengin ve fakir arasında uçurumlar var. Bir tarafta zenginlik, bir tarafta aç insanlar. Bu anlayışı geri getirmek lazım. Osmanlı bu anlayışla gittiği her yere güzellik götürdü dedi.

 Konuşmaların ardından Sefertası Derneği İyilik Merkezi hizmete açıldı. Başkan Ozan Tümer tarafından misafirlere dernek çalışmaları ile ilgili bilgiler verildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: SEFERTASI, DERNEĞİ, YENİ, YERİNDE, HİZMETTE,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.