KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
24 Kasım 2019 - Pazar 18:33 Bu haber 987 kez okundu
 
Selçuklu ve Osmanlı Dönemi Fetih Müzesi’nde buluştu
Osmangazi Belediyesi’nin vizyon projelerinden panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, farklı etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Anadolu Selçuklu dönemine ait 200 parça eserden oluşan ‘Bir Zamanlar Selçuklu’ adlı sergi Fetih Müzesi’nde Bursalılarla buluştu.
BURSA HABER Haberi
Selçuklu ve Osmanlı Dönemi Fetih Müzesi’nde buluştu

Açıldığı günden bu yana kültür ve sanat buluşmalarının merkezi olan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, özel bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde Telif Hakları Genel Müdürlüğü destekleriyle Müzeler Genel Müdürlüğü ve Geleneksel Anadolu Kültür ve Sanat Atölyeleri Akademisi’nin iş birliğiyle hazırlanan ‘Bir Zamanlar Selçuklu’ sergisi Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde açıldı.

SELÇUKLU DÖNEMİ ESERLERİ FETİH MÜZESİ’NDE

Bitlis'in Ahlat ilçesinden başlayan ve Türkiye genelinde toplam 15 şehirde açılacak serginin 12’incisi Bursalılar ile buluştu.

DÜNDAR: FETİH MÜZESİ AYNI ZAMANDA BİR KÜLTÜR MERKEZİ

Serginin açılışına katılan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, hizmete açıldığı günden bu yana Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nin 160’tan fazla etkinliğe ev sahipliği yaptığını vurguladı.

DÜNDAR: SELÇUKLU VE OSMANLI BURSA’DA BULUŞTU

Başkan Dündar, ‘Bir Zamanlar Selçuklu’ sergisi ile Selçuklu ve Osmanlı’nın Bursa’da buluştuğunu ifade etti.  

AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen de tarihimizin gelecek nesillere aktarılmasının önemine dikkat çekti.

SERGİ 27 KASIM’A KADAR ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

Konuşmaların ardından açılışı gerçekleştirilen sergide, Anadolu Selçuklu dönemini yansıtan heykeller, replika şapkalar, tablolar ve Konya Olgunlaşma Enstitüsünün hazırladığı kostümler yer alıyor.

200 parça eserden oluşan ve yaklaşık 2 tonluk materyalin bulunduğu sergi 27 Kasım tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Selçuklu, ve, Osmanlı, Dönemi, Fetih, Müzesi’nde, buluştu,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.