KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
07 Mayıs 2008 - Çarşamba 00:11 Bu haber 233 kez okundu
 
SEZİN AKOY`UN ANNESİ İLK KEZ KONUŞTU
GÜLFER AKOY YTV HABER`E ÖZEL AÇIKLAMALAR YAPTI.
DÜNYA Haberi
SEZİN AKOY`UN ANNESİ İLK KEZ KONUŞTU

İnegöl`e bağlı Kestanealan köyündeki bir düğünde havaya rastgele ateş ederken Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Sezin Akoy`un ölümüne sebep olan genç sanığa yerel mahkemenin verdiği 8,5 yıllık hapis cezasının, Yargıtay`da onanması Akoy ailesinde şok etkisi yaptı.

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi 2. sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Sezin Akoy, İnegöl`ün Kestanealan köyünde 23 Temmuz 2006`da gittiği sünnet düğününde tüfekle havaya ateş eden 17 yaşındaki İlkay Doğan tarafından öldürülmüştü. 5 kişinin de yaralandığı olayın ardından üniversiteli genç kız gözyaşları arasında toprağa verilirken,

 

21 yaşındaki üniversite öğrencisi Sezin akoyun annesi gülfer akoy  olayın ardından ilk kez ytv habere konuştu.

 

düğünlerde silah kullanmanın bir an önce durdurulması gerektiğini söyleyen anne Gülfer Akoy, " Mahkemenin verdiği karar bizi aile olarak şok etti. Verilen ceza elbette kızımı geri getirmeyecek. Ama benim yaşadığım ruhsal sıkıntıları kimse bilemez. İki kızım daha var. Onlarada bir şey olacak diye ödüm kopuyor. En büyük kızımın maganda kurşunuyla ölmesi hayatımı kararttı. İlkdefa kızımla alakalı sizlere açıklamada bulunacağım. Kızım vefatından önce adeta bize öleceğinin sinyalini veriyordu. Annecim ben öldüğümde tüm Türkiye beni tanıyacak ve konuşacak diyordu. Olaydan 10 dakika önce kızıma düğün yerinden ayrılalım dedim ve anne, sen ev sahibi sayılırsın daha var diyordu. Kızım az sonra kollarımda can verdi. Kader adalet eder ne diyeyim ” dedi.

Anne Gülfer Akoy mahkemenin kararına itiraz etmelerinin en büyük sebebini, “ Aile terbiyesi almayan çocuklar, gösteriş için düğünlerde silah atıyorlar. Acılı bir anne olarak bütün Türkiye`ye sesleniyorum, çocuklarınızı çok iyi terbiye edin. Onları eğitimsiz, gösteriş meraklısı haline getirmeyin. Onlara değerlerimize sahip çıkmalarını öğretin. Artık bu olaylara son vermemiz lazım. Bu da elbirliği ile olur. Toplum olarak bu konuda bir şeyler yapmak lazım."

 

 

Olayın ardından tutuklanan İlkay Doğan, yargılandığı Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından önce 13 yıl 4 ay hapse mahkûm oldu. Suç tarihinde yaşı 18`den küçük olduğu için magandaya verilen bu ceza daha sonra 8 yıl 8 ay 26 güne düşürülmüştü. Yargıtay 9. Ceza Dairesi, `taksirle ölüme ve birden fazla kişinin yaralanmasına sebebiyet verme ile 6136 sayılı kanuna muhalefet` suçlarından yargılanan İlkay Doğan`ı 8 yıl 8 ay 26 gün hapis ve 4 bin 450 YTL para cezasına çarptıran Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi`nin kararını onadı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: SEZİN, AKOY`UN, ANNESİ, İLK, KEZ, KONUŞTU,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.