LİMAK  ENERJİ REKLAM
KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
16 Haziran 2008 - Pazartesi 00:08 Bu haber 244 kez okundu
 
ŞİDDETLİ DOLU YAĞIŞI HAYATI FELÇ ETTİ
YAĞIŞ SONRASI BİR ÇOK EV VE İŞYERİNİ SU BASTI
DÜNYA Haberi
ŞİDDETLİ DOLU YAĞIŞI HAYATI FELÇ ETTİ

Dün saat 20.00 sıralarında sağanak yağmurun ardından gelen yoğun dolu yağışı hayatı felç etti. Kısa sürede ortalığı kaplayan dolu taneleri, Haziran ayı ortasında İnegöl’de bir anda kış görüntüsü yarattı.

 

 

Yaklaşık 10 dakika kadar süren yoğun dolu yağışı yüzünden neredeyse İnegöl’ün bütün kanalizasyon menfezleri tıkandı. Meydana gelen taşmalar yüzünden bir çok cadde ve sokaktaki işyerlerine su doldu.

 

Belediye İtfaiye ekipleri, Fen İşleri Müdürlüğü ile Sular İdaresi ekipleri bütün araç ve gereçleri ile felaketin doldurduğu işyerlerini, evleri, cadde ve sokakları boşatmaya çalıştılar.

 

Esnaflar bir yandan kendi imkanları ile işyerlerine dolu ile birlikte dolan suları temizlemeye çalışırlarken, bir yandan da Belediye Fen İşleri Müdürlüğünden vidanjör gelmesini beklediler.

 

Büyük bir hızla ve 10 dakika süre ile yağan şiddetli dolu felaket boyutuna ulaştı.  Hava sıcaklığının da ani düşüşü İnegöl’ü kış aylarına geri götürdü.

 

Batı istikametinden doğu istikametine doğru vurup geçen dolu ve şiddetli yağış özellikle mobilyacılar sanayi bölgesindeki bir çok işyerinin sular altında bıraktı, Bursa-Ankara karayolu üzerindeki alt geçitlerde göletler oluşması nedeniyle trafik büyük ölçüde aksadı.

 

Derelerin taşmasına neden olan dolu beyaza bürünen ekili alanlara ve meyve bahçelerine  büyük zarar verdi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ŞİDDETLİ, DOLU, YAĞIŞI, HAYATI, FELÇ, ETTİ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.